banner339
banner313

AKP'li Yetkili: 'Bahçeli Açıklamalarıyla Bizi Kendisine Mecbur Bırakıyor'

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorununda HDP'nin muhatap alınabileceği yönündeki açıklamasına MHP lideri Bahçeli'den peş peşe sert yanıtlar geldi. Bahçeli'nin tavrını değerlendiren bir AKP'li yetkili "Bahçeli çıkışlarıyla AK Parti'yi kendine mecbur ve mahkum hale getiriyor" dedi.

AKP'li Yetkili: 'Bahçeli Açıklamalarıyla Bizi Kendisine Mecbur Bırakıyor'
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Kürt sorununda HDP'nin muhatap alınabileceği yönündeki açıklamasına MHP lideri Bahçeli'den peş peşe sert yanıtlar geldi. Bahçeli'nin tavrını değerlendiren bir AKP'li yetkili "Bahçeli çıkışlarıyla AK Parti'yi kendine mecbur ve mahkum hale getiriyor" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kürt sorununu kabul ettiğini, HDP'yi meşru muhatap gördüğünü söylemesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından sert sözlerle hedef alındı. Bahçeli, üç gün içinde iki kez yazılı açıklama yaptı, "Türkiye'de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur, var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk milletiyle bir atmayan namertlerdir!" ifadelerini kullandı.  

Halk TV'den İsmail Saymaz, Bahçeli'nin bu çıkışlarını br AKP'li yetkiliye sordu. Saymaz, ismini vermediği AKP'li yetkili ile arasında geçen görüşmeyi şöyle aktardı:
banner218