banner339
banner274

Akıncı Hava Üssü'nde 2. Adil Öksüz Vakası

Adil Öksüz ile birlikte 15 Temmuz'da Akıncı Hava Üssü'nde yakalanan, elektrik-elektronik mühendisi Harun Biniş de ifadesinde 'tarla bakmaya gittiğini' söylemiş.

banner362
Akıncı Hava Üssü'nde 2. Adil Öksüz Vakası
banner353

Darbe girişiminin kilit ismi olan Adil Öksüz ile birlikte 15 Temmuz'da Akıncı Hava Üssü'nde yakalanan, elektrik-elektronik mühendisi Harun Biniş'in ifadesinde de tanıdık sözler yer aldı. Biniş'in ifadesinde 'tarla bakmaya gittiğini' söylediği ortaya çıktı. Aynı ifadeyi veren Öksüz serbest bırakılmıştı. Biniş ise tutuklandı.

GÜLEN'LE İLETİŞİMİ SAĞLAYACAK KİŞİYDİ

Biniş'in darbe girişimi gecesi FETÖ üyeleri arasında iletişim ağını sağlayan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın kabul etmesi durumda da Gülen'le iletişimi sağlayacak kişi olduğu ileri sürüldü.

TELEKULAK ŞÜPHELİSİ

FETÖ'nün dinleme üssü haline gelen Tele-komünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) iletişim sistemlerinin kuruluşuna ön ayak olan Biniş, "Üst düzey yargı mensupları, siyasetçiler, mülki idare amirleri, yargı mensupları, iş adamları, emniyet, MİT ve askere ait telefonların usulsüz dinlenmesi" davası şüphelileri arasındaydı. FETÖ'cü bir bilgisayar şirketine bir dönem grup yöneticisi olarakda çalışan Biniş, telekulak soruşturmasının kilit ismiydi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 09:38
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k