banner158

AK Parti, oy vermeyen 1 milyon 700 bin seçmeni kapı kapı dolaşacak

23 Haziran'da yenilenecek İstanbul seçimi için AK Parti'de hazırlıklar başladı. AK Parti bu kapsamda, 31 Mart'ta sandığa gitmeyen 1 milyon 700 bin seçmenin tek tek ziyaret edecek ve ikna etmeye çalışacak.

AK Parti, oy vermeyen 1 milyon 700 bin seçmeni kapı kapı dolaşacak
banner152

Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararını alması ile birlikte AK Parti yeni seçimin hazırlıklarına başladı.

Kararın açıklanmasından sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına 'İstanbul için seferberlik' ilan edilmesi talimatını verdi.

SANDIĞA GİTMEYEN SEÇMEN ÜZERİNDE ÇALIŞMA YAPILACAK

23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimleri için, AK Parti'de tüm birimler hazırlıklarını yapıp kısa sürede Cumhurbaşkanına sunacak. AK Parti'de yapılan ilk değerlendirmelerde kampanyanın 'Türkiye İttifakı' söylemi üzerine kurulması ve 31 Mart'ta sandığa gitmeyen seçmen üzerinde çalışma yapılması görüşü öne çıktı.

Bu kapsamda, 31 Mart'ta sandığa gitmeyen bir milyon 700 bin seçmen tek tek ziyaret edilerek, 23 Haziran'da oy kullanmaları için ikna edilecek.

SÖYLEM "DAHA KUCAKLAYICI" OLACAK

31 Mart mahalli seçimlerinde oy kullanan seçmenler üzerinde yapılan analizlerde, İstanbul'da seçmenin yüzde 26'sının Kürt olduğu, bu oranın yarısını oluşturan 'Muhafazakâr Kürtlerin' seçimlerde AK Parti'yi tercih ettiği tespiti öne çıkmıştı. AK Parti'nin, yenilenecek seçimlerde Kürt seçmenin desteğinin artırılması için de yeni bir yol haritası belirlemesi bekleniyor. Bu kapsamda, AK Parti'de İstanbul seçimlerinde kullanılacak söylemin 'Daha kucaklayıcı' olacağı ifade ediliyor.

AK Parti, bütün milletvekillerinin İstanbul'daki seçim kampanyasında görev alması için program yapacak. Milletvekilleri nöbet sistemine göre İstanbul'da seçim çalışması yapacak. Bu sebeple 31 Mart Mahallî Seçimleri nedeniyle çalışmalarına iki ay ara veren TBMM'nin haziran başından itibaren yeniden tatile girmesi bekleniyor.

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 10:37