banner339
banner313

AK Parti'den 'kadına şiddetle mücadele' çalıştayı

AK Parti, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uygulama Pratikleri ve Öneriler' konulu çalıştay düzenledi. Çalıştayda AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, "Kadına yönelik şiddetle mücadele, topyekun mücadeleyi gerektiren konular. Üniversiteler, akademi, kamu kurumları toplumun tüm katmanlarının iş birliği gerekiyor" dedi.

AK Parti'den 'kadına şiddetle mücadele' çalıştayı
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, Ankara'daki otelde, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uygulama Pratikleri ve Öneriler' konulu disiplinler arası çalıştay düzenledi. Çalıştayın açılışında konuşan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, burada kadına yönelik şiddete ilişkin çözüm önerilerini değerlendireceklerini söyledi.

Şiddet gerçekleşmeden önceki sürecin ayrı bir konu, şiddet gerçekleştikten sonraki sürecin ise ayrı bir konu olduğunu vurgulayan Keşir, "Kurumlar arası koordinasyon son derece önemli. Aile, İçişleri, Adalet Bakanlıklarının bu konudaki koordinasyonları son derece önemli. Şiddetle mücadele bizim son 20 yılda üzerinde önemle durduğumuz bir konu. 2002 seçim beyannamemizde bile 'töre-namus saikiyle işlenen cinayet' seçim beyannamemizde vardı. 2005’te Türk Ceza Kanunu'nda yaptığımız köklü değişiklikle beraber Türkiye'de töre saikiyle işlenen cinayet yok denecek kadar az" dedi.

'MEDYAYA ÖNEMLİ GÖREV DÜŞÜYOR'
banner218