banner158
banner218

AK Parti 70 maddelik kanun teklifini Meclis'e sundu

AK Parti, 70 maddeden oluşan kanun teklifini Meclis'e sundu. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da sunulan teklifle ilgili açıklama yaptı

AK Parti 70 maddelik kanun teklifini Meclis'e sundu
banner216

AK Parti Başkanvekili Mehmet Muş, Meclis'e sunulan kanun teklifinden, 31 Mart yerel seçimlerinde MHP ile yapılacak ittifaka ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın adaylığına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

MECLİS'E SUNULAN KANUN TEKLİFİ

Mehmet Muş yaptığı açıklamada, "TBMM Başkanlığı'na kanun teklifi verdik. 70 maddeden oluşan bu kanun teklifimiz çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulan düzenlemeler içermekte. Kanun teklifimizle alakalı bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum; İl Bank Türkiye'nin en önemli kurumlarından biri, bu teklifle İl Bank'a yetki vermeyi düşünüyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarına destek olması ve finansman sağlaması için İl Bank'a yetki verilmesi kanun teklifi içerisinde bulunmaktadır. Pol-san biliyorsunuz emniyet memurlarının sandığı, yeni gelen memurların da buraya katılımını zorunlu hale getirilmesini teklif ediyoruz. Son dönemlerde yaşanan 47/34 kamu ihale kapsamında gerçekleştirilmiş olan ihale sözleşmeleri bu kanun tarihi yürürlüğe girdiğinden itibaren devam ediyorsa bu sözleşmelerin feshi ya da devredilmesi kanun teklifi kapsamımızda.

BİNALİ YILDIRIM İDDİALARI

Binali Yıldırım'la ilgili bunlar sizin de söylediğiniz gibi iddiadır. Parti kaynaklarımızdan, yetkili organlarımızdan açıklama yapılmadığı sürece bir değerlendirme yapmayı doğru bulmuyorum. Siz partimizin ilgili kurumlarının yaptığı açıklamayı dikkate alın.

MHP İLE İTTİFAK

Sayın Genel Başkanımız şu an Arjantin'de. Kendisi son grup toplantısından sonra jestlere jestle karşılık vereceğiz dedi. Dolayısıyla bu anlamda partimizin nasıl olacak, hangi jestler olacak, bu konudaki açıklamasını bekleyin.

KILIÇDAROĞLU TAZMİNAT KONUSU

Türkiye bir hukuk devletidir, bir iddia ortaya attığınız zaman bunlar temelsizse bunlar yargıya taşınır. Bu tazminatlar da yargının verdiği kararlardır. Koalisyonlar yeni sistemle tarihe karıştı. İttifaklar olabilir ama koalisyonlar olamaz.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 12:56