banner158

Acılı babanın büyük isyanı: Herkesi susturuyorlar

İstanbul Küçükçekmece'de iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybeden 16 yaşındaki Emircan Açıkgöz davasında 5 kişi daha tahliye oldu. Acılı baba duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada karara isyan etti.

Acılı babanın büyük isyanı: Herkesi susturuyorlar
banner152

4 Aralık 2017 akşamı çiğköfte almak için evden iki arkadaşıyla birlikte çıkan Emircan Açıkgöz, İnönü Mahallesi'nde kendilerine "Demiroklar" ve "Erenler" adını veren iki çete arasında çıkan silahlı çatışmada yaşamını yitirmişti. Olayla ilgili 13'ü tutuklu 4'ü firari 36 sanık hakkında kasten öldürme suçundan müebbet, öldürmeye teşebbüs suçundan da 30 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

5 tahliye daha

CNN Türk'ün haberine göre, tutuklu sanıklar Cenap Alakuş, Emrah Bal ve Feyyaz Eren hakkında tutukluluklarının devamına karar veren mahkeme sanıklar Cihat A., Devran D., Rıdvan E., Serkan K. ve Savaş K.'nın tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

'Gençliğinden vuruldu' dersiniz

Davaya üzerinde oğlunun fotoğrafı ile ‘Neresinden vuruldu dediklerinde, gençliğinden dersiniz' yazısının olduğu tişörtle gelen baba Hacı Açıkgöz duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada şu sözlerle isyan etti:

"5 kişi daha tahliye oldu. Asıl silahlı saldırıyı başlatan Demiroklar hâlâ firari. Geçen duruşma tahliye olan Murat Alagöz duruşma çıkışı bana küfür etti. Hem mağdur tarafız hem küfür yiyen tarafız. Benim canım gitti. Çocuğuma isabet eden mermilerden 3'ü keleş. Çocuğumu keleşle öldürdüler. Önceki duruşmada tahliye olan Yakup Demirok uyuşturucu satıcısı, herkes biliyor. Herkesi susturuyorlar. Satmayanları vuruyorlar. Kimse de bir şey yapamıyor bunlara. "

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 10:09