banner158

450 milyon dolarlık tablo Selman'ın yatında çıktı!

2017'nin Aralık ayında New York'ta 450.3 milyon dolara satın alınan ve sanat dünyasını şaşkına çeviren Da Vinci'nin Salvator Mundi tablosunun alıcısı gizemini korumuş, ancak alıcının Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman olduğu ortaya çıkmıştı. Selman tarafından satın alındıktan sonra ortadan kaybolan tablonun prensin süper lüks yatı Serene'de bulunduğu belirtildi.

450 milyon dolarlık tablo Selman'ın yatında çıktı!
banner152


2017 yılında 450 milyon dolara satılan Leonardo da Vinci'nin Salvator Mundi tablosunun nerede olduğu ortaya çıktı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman tarafından satın alındıktan sonra ortadan kaybolan tablonun prensin süper lüks yatı Serene'de bulunduğu belirtildi. 

450 milyon dolara Da Vinci'nin tablosunu satın alan Muhammed bin Selman'ın, tabloya ödenen fiyata gelen tepkiler nedeniyle elden çıkarmak istediği konuşulmuş, hatta Selman'ın, tabloyu Muhammed bin Zayid'in Topaz isimli yatıyla takas etmek istediği belirtilmişti.

SANAT UZMANLARI SAĞLIKLI OLMADIĞI GÖRÜŞÜNDE

Sanat uzmanları 500 yaşındaki hassas bir başyapıtın açık denizde, nemli bir ortamda tutulmasının sağlıklı olmadığı görüşünde. Dünyanın en pahalı tablosu Salvator Mundi'nin bu yıl Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek olan büyük Leonardo Da Vinci sergisinde gösterilmeyecek olması soru işaretlerine neden olmuş, tablonun aslında sahte olduğu iddia edilmişti.

Veliaht Prens tarafından 500 milyon Euro'ya satın alınan Serene adlı yat 136 metre uzunluğa ve 18.6 metre genişliğe sahip. Lüks yatta bir helikopter ve denizaltı hangarı, iki helikopter pisti, kapalı havuz ve jakuzi bulunuyor.

 
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 09:17