banner339
banner313

4 sınıf koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı

Sivas Valisi Salih Ayhan, okulların açılmasıyla kentte bugüne kadar 4 sınıfın karantinaya alındığını söyledi.

4 sınıf koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Sivas Valisi Salih Ayhan, Ayhan, bir kafede "Basınla Biz Bize Eğitim" adı altında düzenlenen basın toplantısında, salgın döneminde okullarda alınan önlemler hakkında bilgi verdi.

Yüz yüze eğitimin devamı için her türlü tedbiri aldıklarını anlatan Ayhan, "Eğitim okul ortamında, öğretmen ve akran iletişimiyle anlam bulan bir süreç. Bu nedenle her zaman en önemli hedefimiz uygun koşulları sağlayarak yüz yüze eğitime geçmek oldu." dedi.

Ayhan, aşılama çalışmalarıyla salgına karşı daha güçlü olunduğunu vurgulayarak, "Bizler eğitim öğretim faaliyetlerimizin yüz yüze devam edebilmesi için gerekli tüm iradeyi gösteriyoruz. Sevgili öğrencilerimizden istirhamım, sınıfta, kantinde, okul koridorlarında, serviste, teneffüslerde ve toplu alanlarda mutlaka maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaları ve öğretmenlerimizin uyarılarını titizlikle yerine getirmeleri." diye konuştu.

Okulların açılmasıyla kentte bugüne kadar 4 sınıfın karantinaya alındığını söyleyen Vali Ayhan, "Birkaç öğrencimizde koronavirüs çıktı. Zara'daki fen lisesinde koronavirüs çıktı. Okulları değil sınıfları karantinaya alıyoruz. İnşallah dikkat edersek eğitim ve öğretim sistemi aksamayacak." ifadelerini kullandı.

"HASTANEDE YATANLARIN YÜZDE 80'İ AŞISIZ"

Kentteki yeni tip koronavirüs vakalarıyla ilgili de bilgi veren Ayhan, şunları kaydetti:

İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ise öğretmenlerdeki aşı oranının yüzde 85 olduğunu, aşı yaptırmayan 1677 öğretmenin ise haftada 2 gün PCR testi getirdiğini ifade etti.


banner218