banner158

30 yıl sonra içtimaya çıktılar!

Ardahan'ın Göle ilçesinde bulunan 247. Piyade Alay Komutanlığı'nda 30 yıl önce vatani görevini yapan 50 arkadaş, İzmir'de buluştu.

30 yıl sonra içtimaya çıktılar!
banner152

Asker ocağında yaklaşık iki yıl birlikte görev yapan 50 arkadaş beş yıl önce sosyal medya aracılığıyla birbiriyle bağlantı kurdu ve Bursa'da bir araya gelip hasret giderdi. Asker arkadaşları bu yıl da ailelerin isteğiyle İzmir Balçova'da toplandı.

İnciraltı'ndaki Demokrasi Meydanı'nda bir araya gelen asker arkadaşları, o zamanki bölük komutanları emekli Kıdemli Albay Hasan Ersin Berber'e 30 yıl sonra içtima verdi.

Beraber kahvaltı yapan asker arkadaşları, asker ocağındaki gibi yemek duası da yaptı.

Askerlik fotoğraflarına bakıp, eski günleri anan grup, o dönem alay komutanları olan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un gönderdiği mesajı dinlerken duygulandı.

"İçtima sırasında bende heyecanlandım"

Emekli kıdemli albay Hasan Ersin Berber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1988 ve 1990 yılları arasında üsteğmen olarak görev yaptığı Göle'deki askerleriyle buluştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Emekli olduktan sonra da ilişkilerinin devam ettiğini anlatan Berber, "Askerlerimle görev yaparken de hep beraberdim, şimdi de beraberim. Eski günleri konuştuk. Bazıları dede olmuş, saçları ağarmış, onları gördüğüm için çok mutlu oldum. Bana içtima verirlerken ben de eski günlere gittim, heyecanlandım." dedi.

Vatani görevini er olarak yapan Hasan Öztürk, üzerinden yıllar geçse de askerlik anıları ve oradaki arkadaşlıkların hiç unutulmadığını söyledi.

Asker arkadaşlarıyla bir araya geldiklerinde gözyaşlarına hakim olamadığını anlatan Öztürk, "İzmir'de 30 yıl sonra ilk defa asker arkadaşlarımızla bölük komutanımıza içtima verdik. Kendimi acemi hissetim. Ben askerde bölük yazıcısıydım. Yıllar sonra ilk defa eğitim çavuşu gibi içtima verdim. Geleneksel hale getirdiğimiz buluşmaları her yıl sürdürmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Ali İhsan Eray da "Bu yıl İzmir'deki buluşmamıza eşlerimiz ve çocuklarımız da katıldı, ailemiz her geçen gün büyüyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 13:34
banner94