banner339
banner313

3 Hemşireden İnanılmaz Aşı Oyunu: Dolu Şişeler 150 TL, Boş Şişeler 20 TL'den Satıldı

İstanbul'da özel hastane çalışanı bazı hemşirelerin, onlarca doz koronavirüs aşısını yapılmış gibi göstererek sattığı belirlendi. Vurgunun nasıl yapıldığı da bir bir ortaya çıktı. Öte yandan hemşirelerin kendilerine tanımlanan 4. doz aşıyı da başkalarına sattığı belirlendi.

3 Hemşireden İnanılmaz Aşı Oyunu: Dolu Şişeler 150 TL, Boş Şişeler 20 TL'den Satıldı
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

İstanbul'da özel hastane çalışanı bazı hemşirelerin, onlarca doz koronavirüs aşısını yapılmış gibi göstererek sattığı belirlendi. Vurgunun nasıl yapıldığı da bir bir ortaya çıktı. Öte yandan hemşirelerin kendilerine tanımlanan 4. doz aşıyı da başkalarına sattığı belirlendi.İstanbul'da özel bir hastanenin çalışanlarının usulsüzlük yaptığı şikayetleri üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Randevulu kişilere aşı yapmış gibi gösterdikleri, onlarca doz aşıyı irtibatlı oldukları kişilere satıp, sahte aşı kartı oluşturdukları belirlenen kişilere yönelik soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında, 3 hemşire ile hastane dışında irtibatlı oldukları belirlenen 3 kişi gözaltına alındı. Eldeki delillere göre hareket eden mahkeme 3 hemşireyi tutuklama kararı verdi. Polis, zanlıların cep telefonları ve bilgisayarlarını da incelemeye aldı. Karşılıklı görüşmeler soruşturma dosyasına girdi.
banner218