banner339
banner313

16 yaşındaki kızın başına gelen korkunç olay

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 16 yaşındaki genç kız, ilişkiye girdiği erkek arkadaşının çıplak fotoğrafını gönderdiği kişilerle tehditle birlikte olmak zorunda kaldığını belirterek şikayetçi oldu. Genç kız devlet korumasına alınırken, gözaltına alınan 17 kişiden 7'si tutuklandı. 7'si 18 yaşından küçük 10 kişi de adli kontrolle serbest kaldı.

16 yaşındaki kızın başına gelen korkunç olay
banner401
banner399

Göksel Gürsoy'un haberine göre; Çorlu'da yaşayan 16 yaşındaki Ö.Y. adlı kız, 2.5 ay önce tanıştığı erkek arkadaşı B.G. ile cinsel ilişkiye girdi ve yarı çıplak fotoğrafını gönderdi. B.G.'nin fotoğrafı başka arkadaşlarına gönderdiğini ve bu kişilerin de yaşadığı ilişkiyi ailesine anlatma tehdidiyle kendisine cinsel istismarda bulunduklarını öne süren Ö.Y., polise başvurdu. Genç kız, kendisine cinsel istismarda bulunanlardan birinin de ilişki videosuyla tehdit ettiğini anlattı. Tehditlerden dolayı ve ailesinden korktuğu için polise gidemediğini ancak yaşadıklarının amcası tarafından öğrenilip ailesine anlatılması üzerine şikayette bulunduğunu söyleyen Ö.Y., devlet korumasına alınmak istedi.

7 KİŞİ TUTUKLANDI

Genç kız devlet korumasına alınırken, ifadeleri doğrultusunda 17 kişi de gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan 17 kişiden 7'si 'Çocuğun cinsel istismarı, özel hayatın gizliliğini ihlal, tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından tutuklandı. 7'si 18 yaşından küçük olmak üzere 10 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 12:08
banner218