Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, Gültekin Uysal‘ı Afgan ev sahibinin evi boşaltmasını istemesi üzerine Twitter’dan hedef aldı. Uysal ile Özdağ, arasında çok sert bir tartışma yaşandı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın İstanbul’da oturduğu evin Afganlı sahibi, “Afganistan’dan akrabalarım gelecek” diyerek, evin boşaltılmasını talep etti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu olayın ardından Uysal’ı Twitter’dan hedef alarak Türkiye’deki göçmen konusu ile ilgilenmediğini iddia etti. Özdağ, “DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Afgan ev sahibi, ‘Afganistan’dan akrabam gelecek’ diyerek evden çıkartmış. Konu ile ilgilenmezsen, Afgan’dan ev kiralarsan çıkarırlar” dedi.

Gültekin Uysal, Özdağ’ın tweetini alıntılayarak çok sert tepki gösterdi. Uysal, Özdağ’ın babası Muzaffer Özdağ’ın 1960’ta Milli Birlik Komitesi’nin üyesi olduğunu hatırlatarak, “Bir darbecinin çocuğu’ ifadelerini kullandı. Demokrat Parti lideri, Zafer Partisi kurulmadan önce Suriyeli sığınmacılar meselesine ilişkin olarak Göç Politikaları Başkanlığı oluşturduklarını dile getirerek partisinin konuya ilişkin tutumlarını  dört maddede sıraladı.

Uysal’ın Özdağ’a yanıtı şöyle oldu:

“Sayın Özdağ;
Umarım ‘sahte kabadayılık’ için İçişleri Bakanlığı yerine şaşırıp Demokrat Parti’yi hedef almamışsınızdır!
Öncelikle ‘bir darbecinin çocuğu’ olarak DEMOKRAT PARTİ’nin çocukluktan itibaren sizin ruhunuzda açtığı yarayı anlayabiliyorum.
Ayrıca sizin partiniz peydah olmadan ‘Suriyeli Sığınmacılar/Geçici Koruma Statüsündekiler’ meselesinde Demokrat Parti olarak Türk siyasetinde ilk defa bir ‘Göç Politikaları Başkanlığı’nı oluşturduğumuzu ve bu mesele ile ilgili yine ilk defa siyasi/toplumsal farkındalığı artırmak için faaliyet yürüten Sayın İlay Aksoy’un ilgili Genel Başkan Yardımcısı olduğunu en iyi siz bilirsiniz!

Vesileyle yüzlerce kez;

1)Türk Vatandaşlığı Satılamaz!

2) Şam Rejimi ile diplomatik görüşmelere başlanmalı!

3) AKP’nin yanlış üstü Suriye politikasının bir ‘PKK Devletinin’
kurulmasına imkan verdiğini ve ‘yüzyıllardır sıcak denizlere inme
hayali olan’ Rusya’nın Suriye’de kalıcı/komşu bir güç haline geldiğini

Binali Yıldırım: "İktidarın yolu 6 artı 1 değil, 50 artı 1'den geçer" Binali Yıldırım: "İktidarın yolu 6 artı 1 değil, 50 artı 1'den geçer"

4) Her geçen saniye, dakika, saat, gün, hafta, ay, yıl Suriyeli Sığınmacılar sorununun demografide, ekonomide, toplumsal ve siyasi
hayatta derin ve geri döndürülemez sonuçlar ürettiği gerçeğinden hareketle ‘Suriyelilerin Suriye’ye entegre edilmesi için acil politika değişikliğine gidilmesi gerektiğini hem şahsi hem kurumsal olarak ifade ettik!

Tüm bu söz, politika ve faaliyetlerimiz ortadayken sataşmanızı anlıyorum:) Son söz olarak, sizin yerinizde olsam Demokrat Parti mevzu bahis olunca boynumu büker mahcubiyet içerisinde, sessizce kenarda görmesinler diye otururum!”

“YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİM OLARAK BAŞARILI DEĞİLDİN”

Özdağ, Uysal’ın yanıtının ardından Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Gültekin benim yüksek lisans Öğrencim olarak başarılı değil ancak hiç olmazsa Nur talebesi sahte terbiyesi arkasına sığınan vasat bir çocuktun. Görüyorum ki siyaset seni terbiyesiz yapmış.”