Altın piyasasında dalgalanmalar devam etmekte olup yatırımcılar da bu piyasayı yakından takip ediyor. Altın piyasasında uzmanların önerilerinin yanı sıra kuyumculardan da önemli açıklamalar var. Şu anda, kuyumcuların önerdiği bir araç 500 liralık yatırım için çekici bir fırsat sunuyor.  İşte detaylar...

Günden güne fiyatı artan altın satıcıları olan kuyumcular da bu konuda fikirlerini belirtti. Vatandaşlarla paylaşılan bu fikirler ise altından daha değerli. Kuyumcular, keşfedilmeyen bir altın ürününü tanıttı.

Kuyumcular, 10.000 TL veya 5000 TL değerinde altın talep eden müşterilere özel olarak, 1000 TL'lik kesilmiş altınları son derece hassas bir şekilde tartarak satış gerçekleştirdiklerini duyurdu. Geleneksel altın ürünlerine olan talebin azaldığını belirten kuyumcular, şu anda teneke makası kullanılarak plaka altının kesilip satıldığını ifade etti.  Kuyumcular, bu yeni satış yöntemiyle daha yüksek kar elde ettiklerini vurgulayarak müşterilerin tercihlerinin bu yönde değiştiğini dile getirdi. Durum böyle olunca altındaki yeni dikkat çeken ve tercih edilen ürün de kesme altın oldu. Her kuyumcuda bulunabilen kesme altını istediğiniz gram değerinde alabilirsiniz.

Son zamanlarda en fazla satışı yapılan ürünlerden biri de 24 ayar saf altın oldu. En az zarar uğratacak olan bu ürün sayesinde yatırımcılar daha güvenli bir yatırım yapabilirler. Kesme altın olarak satılan bu ürünler kesilerek vatandaşların bütçelerine göre satııyor. Kuyumcuların kesme altın hakkındaki yorumları ise şu şekilde oldu: "Bu küçük parça 3052 TL tuttu.  Gramı 185, TL olan bu altın da 7363 TL tuttu." Kuyumcuların bu tavsiyesine göre her bütçeye uygun olan kesme altın daha da ilgi görecek gibi görünüyor. Bu altını duyanlar şimdiden bütçelerine uygun altın almaya başladılar.