Altın yatırımcılarını ilgilendiren gram altın tahmini geldi. Uzman isim Tunç Şatıroğlu konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gram altının 3 bin lirayı bulacağını ifade eden ekonomist Şatıroğlu, altın fiyatları geleceği hakkında konuşup yatırımcıların sabırlı olması gerektiğini söyledi. 'Gram altın 3 bin lira olacak' diyen ekonomist Tunç Şatıroğlu, altın yatırımcılarına böyle seslendi...

'GRAM ALTIN 3 BİN LİRA OLACAK'

GRAM ALTIN 3 BİN LİRA OLACAK

Ekonomist Tunç Şatıroğlu, altın yatırımcılarının sabırlı olması gerektiğini hatırlatıp, altına olan yatırımın uzun vadeli olması gerektiğini ifade etti. Şatıroğlu, altın fiyatları üzerindeki düşüşün, yatırımcıları tedirgin etse dahi bu durumun geçici olacağını ve altın çeşitlerindeki değerin vakit geçtikçe yükseleceğini ilave etti. Ekonomist Şatıroğlu, gram altın hakkında da konuştu.

altın fiyatları

Bu yılın ilk çeyreği itibariyle altın fiyatlarında gözlemlenen rekor artışların, yatırımcıların umutlarını yeşerttiğini belirten Şatıroğlu, sonrasında gelen düşüşlerin, altın yatırımcılarında endişe yarattığını sözlerine ekledi. Şatıroğlu, altın fiyatlarının gelecekteki seyrini değerlendirirken, FED'in faiz indirimi, jeopolitik riskler ve Çin Merkez Bankası'nın artan altın talebini bu yükselişin potansiyel sebepleri arasında gösterdi.

Merkez’den döviz kredisi ve KKM adımı geldi Merkez’den döviz kredisi ve KKM adımı geldi

altın

Uzman isim Tunç Şatıroğlu, ons altın için 2450 ila 2500 dolar arasında bir hedef fiyat belirledi.Gram altın fiyatının ise 3 bin liraya kadar çıkacağı tahminini altın yatırımcılarına duyurdu.