Bugüne kadar birçok başarısız projeye imza atan Google, şimdi de bunların arasına Hangouts uygulamasını dahil ediyor.

Tim Cook açıkladı: Apple'da çalışmak için gereken 4 kriter Tim Cook açıkladı: Apple'da çalışmak için gereken 4 kriter
Google’ın bir projesi daha çöpe gidiyor. Google, dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olabilir. Ancak bu durum şirketin bugüne kadar birçok başarısız projeye imza attığı gerçeğini değiştirmiyor. Hatta kimilerine göre Google, başarısız proje üretme konusunda rakiplerinden çok daha yetenekli.

Bu konuyla alakalı pek çok örnek verilebilecekken, en son Facebook’a rakip olmak amacıyla geliştirilen ancak her türlü denemeye rağmen bunu bir türlü başaramayarak sonunda güvenlik endişeleri bahane gösterilerek kapatılan Google+’ı hatırlatmamız yeterli olacaktır diye düşünüyoruz.

İşte Amerikalı teknoloji devi, bu listeye yeni bir ismin daha ekleneceğini duyurdu. Google’dan yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım 2022 tarihi itibariyle Hangouts uygulaması tamamen sonlandırılacak olup, bu servise kayıtlı olan bütün kullanıcılar tüm veri tabanlarıyla birlikte Google Chat platformuna aktarılacak.

İlk olarak Google+’ın bir özelliği olarak karşımıza çıkan ancak daha sonra 2013 yılında kendi başına bağımsız bir servis olarak yoluna devam eden Hangouts, aradan geçen süre boyunca istenilen kullanıcı sayısı ve kullanım oranlarına bir türlü ulaşamadı. Sisteme bir yenilik ve yeni bir soluk getirmek için 2017 yılında servis edilen Google Chat özelliği ise, Hangouts için Truva atına dönüştü.

Google tarafından yapılan açıklamayla birlikte, 1 Kasım’dan itibaren tamamen Chat bünyesine aktarılarak sonlandırılacak olan bu platform, Google’un başarısız girişimleri listesinin son üyesi olarak kayıtlara geçmiş oldu.