Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Google, arama motoruna ilişkin yaptığı hamlelerle dikkat çekmeye devam ediyor. Teknoloji devi tarafından yapılan son açıklamalara göre, bundan sonra kullanıcılar yaptıkları aramaların sonuçlarını sayfalar halinde değil bir bütün şeklinde görecekler.

Biraz daha detaylı bir şekilde açıklayacak olursak; Google arama motoru şu an ki haliyle arama sonuçlarını sayfalar halinde listeliyor ve eğer aradığınız veriyi ilk sayfada bulamıyorsanız, ilgili sayfanın en altına inerek bir sonraki sayfa numarasına tıklamanız veya Sonraki tuşuna basmanız gerekiyor.

Bununla birlikte bizzat Google’dan yapılan açıklamaya göre, yakın zamanda servis edilecek güncelleme sonrasında kullanıcılar arama sonuçlarını sürekli kayan sayfalarda görecekler. Aslında bu özellikle yaklaşık 1 yıl kadar önce mobil cihazlar için kullanıma sunulmuştu. Ancak Google artık sürekli kayan sayfaların masaüstüne de getirilmesi için doğru zamanın geldiğini duyurdu.

Bu kapsamda artık her bir arama için ilk etapta 6 sayfadan oluşan tek bir blok sayfa görünecek. Kullanıcı bu sayfaların en altına doğru indiği zamansa devamını gör şeklinde bir butonla karşılaşacak ve o butona tıklamasıyla birlikte diğer kayan sayfalara ulaşacak. Özellikle sosyal medya platformlarında sıkça kullanılan bu listeleme özelliğinin sonunda masaüstü tarayıcılara da gelmeye başlaması, internet kullanıcıları için bir hayli önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.