Google yanlışlıkla bir bloggera ciddi miktarda para yüklediğini duyurdu. Üstelik bu para birimi az da değil. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

WhatsApp son derece mantıklı yeni özelliğiyle kullanıcılarını sevindirdi WhatsApp son derece mantıklı yeni özelliğiyle kullanıcılarını sevindirdi
Google "rastgele" bir blog yazarına Ağustos ayında yüklü bir para gönderdi. Şirket yanlış kimlik durumu sebebiyle bir blogger'a çeyrek milyon dolar gönderdiğini duyurdu. Blogger'lık günümüzde çok para kazandıran meslekler arasında yer alsa da rekabetin yoğun olduğunu söyleyebiliriz. Bu kapsamda beklenmedik bir para kazanan blogger kazara zengin oldu.

Yuga Labs'ta güvenlik mühendisi olarak da çalışan Sam Curry, teknoloji devinin fonlarla ilgili sorgusuna yanıt vermesinin üç haftadan fazla sürdüğünü açıkladı. Bay Curry, daha önce bilgisayar korsanlarına yazılımdaki güvenlik açıklarını bulmaları için ödeme yapan bug bounty programlarında yer aldığını, ancak bu çalışma ve nakit depozito ile hiçbir bağlantısı olmadığını söyledi.

Curry, ödemenin bir ekran görüntüsüyle birlikte tweet attı: "Google bana rastgele 249,999 dolar göndereli üç haftadan biraz fazla oldu ve hala destek biletiyle ilgili bir şey duymadım."@Google ile iletişime geçmemizin bir yolu var mı?" ifadelerini kullandı.

Bay Curry Pazartesi günü The Independent'a, Google Destek'e ulaşıp geçen hafta tweet'i gönderdikten sonra, şirketin geri ödemeyi düzenlemek için e-posta yoluyla kendisine ulaştığını söyledi.