Google'ın macOS ve Windows işletim sistemlerine yönelik planladığı güncelleme ile birlikte Chrome'a eklenecek olan performans paneli, Chrome'un genel performansını ve her sekmenin RAM ve CPU kullanımını detaylı bir şekilde izleme olanağı sağlayacak.

Google, dijital içerik üreticilerine her yıl 74 milyon dolar ödeme yapacak Google, dijital içerik üreticilerine her yıl 74 milyon dolar ödeme yapacak

Bu panel, kullanıcıların sistem kaynaklarını hangi sekmenin veya eklentinin yoğun bir şekilde kullandığını takip etmelerini mümkün kılacak, bu da tarayıcı performansını önemli ölçüde artırabilecek. Bu özellik, yakında yayınlanacak güncelleme ile birlikte kullanıcıların deneyimine sunulacak.

Günümüzde artan rekabet ortamı, modern tarayıcılar arasında şirketleri gözle görülür geliştirmeler ve iyileştirmeler yapmaya zorluyor. Tarayıcı kullanımındaki öncelikler arasında hız yer almakta ve birçok şirket bu alanda odaklanmaktadır. Bu şirketler arasında Google, son zamanlarda özellikle güvenlik başta olmak üzere hız ve kullanıcı deneyimi iyileştirmelerine büyük önem vermektedir.