• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Gölcük'teki belgeler AYNI ÇIKTI!

  27.05.2011 08:52
  Gölcük'te ele geçirilen belgelerin 'İrtica İle Mücadele Eylem Planı'yla aynı olduğu ortaya çıktı...
  Gölcükteki belgeler AYNI ÇIKTI!
  Gölcük'teki belgeler AYNI ÇIKTI! Gölcük'teki belgeler AYNI ÇIKTI! Gölcük'teki belgeler AYNI ÇIKTI!

   

    
  İstanbul Emniyet Müdürlüğünden, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen bir yazıda, Gölcük'te ele geçen bir hard diskteki ''Proje'' isimli word belgesinde yer alan hususların, ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' adlı belgede yer alan konularla büyük oranda aynı olduğunun belirlendiği kaydedildi.
   
  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin, Gölcük Donanma Komutanlığındaki aramada çıkan belgeler içinde sanık Dursun Çiçek ve ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' ile ilgili olarak herhangi bir bulgu ve belgenin elde edilip edilmediğine ilişkin talebini değerlendirdi.
   
  Talebe ilişkin, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı polislerce Gölcük'te ele geçen 5 numaralı hard disk üzerinde yapılan incelemede, hard disk içerisinde ''DİKKGENKURBŞKTAKDİMİGENKURBŞK. TAKDİMTEMA TASLAK'' şeklindeki sıralı klasörlerde ''Proje'' isimli word belgesinin yer aldığı ifade edildi.
   
  ''KİTLEŞİM'' İSİMLİ BELGE
   
  Mahkemeye gelen yazıda, bahse konu belge üzerinde yapılan incelemede, belgenin içerisinde yer alan hususlarla 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' adlı belgedeki hususların büyük oranda aynı olduğunun görüldüğü ifade edilerek, 5 numaralı hard disk içerisinde ''DİKK'' isimli sıralı klasörlerde ''Kitleşim'' isimli Excel belgesinin yer aldığı kaydedildi.
   
  ''Kitleşim'' isimli belgede, internet ekipleri kurularak teknik ve içerik yönünden destek sağlanması, mail grupları ve internet siteleri yoluyla sivil dağıtım ağlarının geliştirilmesi, mail listelerinin toplanması, medya iletişim koordinasyonunun sağlanması gibi konuların yer aldığı anlatılan emniyet yazısında, ayrıca ''üretim ekibi'' ve ''dağıtım kanalı'' olarak isimlendirilen grupların oluşturulduğu, bu gruplarda görevlendirilmek üzere emekli ve muvazzaf askerler ile sivil bazı kişilerin belirlendiğinin görüldüğü ifade edildi.
   
  Belgede ''üretim ekibi'' olarak isimlendirilen sayfada yer alan isim listesi içerisinde, ''iddia olunan Ergenekon terör örgütü'' soruşturması kapsamında hakkında işlem yapılan bazı şahısların isimlerinin yer aldığı belirtilen emniyet yazısında, bununla birlikte ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' isimli belgede imzası olan Dursun Çiçek'in adının da listede bulunduğunun tespit edildiği anlatıldı.
   
  Emniyetin tespit tutanak yazısında, yine 5 numaralı hard diskte farklı klasörler içerisinde yer alan bazı belgelerde, irticai olarak nitelendirilen gruplar ile mevcut yürütme organına yönelik birçok çalışma ve planlamalara yer verildiği belirtilerek, şöyle denildi:
   
  ''Bu çalışma ve planlamaların, 'Proje' ve 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı' isimli belgelerde yer alan planlamalarla benzerlik gösterdiği, bahse konu belgelerin tamamının oluşturma ve son kaydetme tarihlerinin, 'Proje' isimli word belgesinin oluşturma ve son kaydetme tarihinden önceki tarihler olduğu, bahse konu belgelerden anlaşılacağı üzere 'Proje' isimli belgenin hazırlanmasına kadar gelinen süreçte benzer çalışma ve planlamaların yapıldığı görülmüştür.''
   
  KAMUOYU OLUŞTURMA FAALİYETLERİ
   
  ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' isimli belgede yer alan planlamaların büyük bir kısmının medya ve kara propaganda faaliyetlerinden oluştuğu, bu faaliyetler kapsamında çeşitli iletişim kanalları kullanılarak yaptırılacak haberler ile kamuoyu oluşturma ve kamuoyu yönlendirme faaliyetlerinin planlandığı ifade edildi.
   
  Tespit tutanağında, ''Bu planlamaların, mevcut yürütme organı ve irticai olarak nitelendirilen gruplara yönelik faaliyetler ile 'iddia olunan Ergenekon terör örgütü' soruşturmasının ve bu kapsamda görülen davaların maniple edilmesine yönelik olduğu görülmektedir. Bu kapsamda 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın hayata geçirilip geçirilmediğine ilişkin yapılan çalışmalarda, planlamalarda belirtilen birçok konuda çeşitli medya organlarında haberlerin yapıldığı, eyleme dönük bazı planların hayata geçirildiği görülmüştür'' denildi.
   
  Dijital veriler arasında yer alan ''Proje'' isimli, ''Çalışmada Kullanılabilecek Tema Teklifleri'' başlıklı iki sayfadan ibaret word belgesinde yer alan hususlar ile ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' başlıklı belgede yer alan hususların benzerlik gösterdiğinin belirlendiği ifade edilen emniyet tespit tutanağında, söz konusu belgeler arasında yapılan karşılaştırmalara yer verildiği görüldü.
   
  Tutanakta ayrıca, ''Proje'' adı verilen word belgesinin, Genelkurmay Başkanlığına sunulmak üzere hazırlandığı ifade edildi. (AA)
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • O manzaralar içimizi sızlatıyordu06 Ekim 2012 Cumartesi 12:50
 • Sucuk ve Salamı karıştıramayacaklar06 Ekim 2012 Cumartesi 12:48
 • 56 yaşındaki ev hanımının yaptığı pes dedirtti!06 Ekim 2012 Cumartesi 12:47
 • Şehit yakınlarına internet indirimi06 Ekim 2012 Cumartesi 12:39
 • Bir top mermisi daha düştü!06 Ekim 2012 Cumartesi 11:51
 • Bisküvi kutusundan tarih çıktı06 Ekim 2012 Cumartesi 10:58
 • Nevşin Mengü rövanşı böyle aldı!..06 Ekim 2012 Cumartesi 10:56
 • Bu haberi okumadan yola çıkmayın06 Ekim 2012 Cumartesi 10:40
 • 4+4+4ün gerekçeli kararı Resmi Gazetede!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:39
 • Başbakan Erdoğanın arıyla imtihanı!06 Ekim 2012 Cumartesi 10:37
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim