• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Gökçe'nden mesaj

  15.09.2009 22:38
  Büyük Birlik Partisi (BBP) Aydın Merkez İlçe Başkanı Ertan Gökçe, bu gece kutlanacak olan Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.
  Gökçenden mesaj
  Gökçe'nden mesaj Gökçe'nden mesaj Gökçe'nden mesaj

  Kadir Gecesi'nin önemine dikkat çeken Başkan Gökçe, bu gecenin insanlara dünya ve ahiretini mamur etme şansını verdiğini hatırlatarak, "Kadir Gecesi, karanlıklar ve cehalet içinde yüzen insanoğluna kurtuluş yolunu gösteren Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in, Allah tarafından sevgili Peygamberimize 'oku' emriyle vahyedilmeye başlandığı ilk gecedir ve bin aydan daha hayırlı olduğu yine Allah tarafından belirtilmektedir. Bu nedenle bu geceyi iyi değerlendirerek dünya ve ahiretimizi mamur edecek ameller yapmaya gayret edelim" dedi.
  Bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğunun bizzat Kur'an-ı Kerim'de yer aldığını anımsatan Gökçe, "İnsanlık alemi için birer kurtuluş, bağışlanma ve mağfiret günleri olan kandillerin en anlamlısını idrak edeceğiz. Hem Ramazan-ı Şerif gibi mübarek bir ayda bulunmamız, hem de Yüce Allah tarafından övülmüş bir gece olması hasebiyle, Kadir Gecesi büyük önem arz etmektedir. Bu gecede günahların bağışlanacağı, duaların kabul edileceği ifade ediliyor. Bu nedenle sıkıntıların, felaketlerin yaşandığı şu dönemde yapılacak dualar birer kurtuluş vesilesi olabilir. Yüce Rabbimizin rahmet ve mağfiret yağmurları, bütün dünya için yeni kapıların açılmasına vesile olabilir" diye konuştu.
  Kadir Gecesi'nin aynı zamanda bayramın müjdecisi olduğundan söz eden Ertan Gökçe, "Kadir Gecesi ile birlikte bayram havasını da soluklamaya başladığımız şu günlerde, Kayserili hemşerilerimin kandilini tebrik ediyor, şehrimiz, ülkemiz, İslam dünyası ve bütün insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim