• BIST 107.923
 • Altın 152,674
 • Dolar 3,7140
 • Euro 4,3692

  Gökçek'ten bombalar

  24.11.2008 11:24
  'Seçim zamanı geldiğinden CHP bunu oy avcılığı amacı ile istismar için yapıyor, inanmıyor. Bu nedenle, özellikle Anayasada sayılan laiklik konusundaki istismardan dolayı bir partinin kapatılması gerekirse hiç tartışmasız bu CHP'dir' dedi.
  Gökçekten bombalar
  Gökçek'ten bombalar Gökçek'ten bombalar Gökçek'ten bombalar

  Gelecek Mart'ta AKP'nin Ankara'da yerel seçimlerde en güçlü adaylarından Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'nin son dönemdeki çarşaflı ve türbanlıları içeren açılımlarını kastederek, 'Seçim zamanı geldiğinden CHP bunu oy avcılığı amacı ile istismar için yapıyor, inanmıyor. Bu nedenle, özellikle Anayasada sayılan laiklik konusundaki istismardan dolayı bir partinin kapatılması gerekirse hiç tartışmasız bu CHP'dir' dedi.  Metehan DEMİR YAZIYOR


  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 'Sizin partiniz de istismar ediyor diye eleştiriler var ama?' yönündeki bir soruya ise ilginç bir çıkışta bulunarak, 'Bir şeyi istismar edebilmeniz için inanmadığınız bir şeyi yapmanız lazım. İnsanlar başının örtüsüyle veya açık olarak bir arada yaşamaya alışmalı ve bunu olağan görmeli. Herkes kendi yaşantı tarzını seçmeli. Şimdi Avrupa"ya bakıyoruz, sağa sola bakıyoruz adam homoseksüel ve iki erkek birbiriyle evleniyor. Dünyanın böyle rezalete evet dediği dönemde bırakın insanlar inandığını yaşasın.'

  Best FM'de Konuşan Türkiye programına katılan Gökçek, CHP, soldaki rakibi Murat Karayalçın ve türban sorunu hakkında tartışma yaratacak ilginç açıklamalarda bulundu. Melih Gökçek, Murat Karayalçın bir kez daha bölücülerle işbirliği yapmakla suçladı.

  YARDIM ONURLU BİR İŞ

  Gökçek, 'Oyu para ile alıyorlar' yönündeki eleştirilere ise şu yanıtı verdi: 'Tenkit ettiler diye bir adım geriye atmam. Hiçbir pişmanlığım yok. Yaptığım işin çok onurlu, çok doğru iş olduğuna inanıyorum ve bu doğru yolda da devam edeceğim. Efendim bu oya dönermiş. Her hizmet oya döner ben niye belediye başkanlığı yapıyorum. Halka hizmet etmek için. Halka hizmetin yolu da sadece yol, kanalizasyon, su demek değil ki. Sosyal belediyecilik bundan çok daha önemli.'

  İşte Gökçek'in tartışma yaratacak o açıklamaları:

  İLGİNÇ BENZETME: İnsanlar başının örtüsüyle veya açık olarak bir arada yaşamaya alışmalı ve bunu olağan görmeli. Herkes kendi yaşantı tarzını seçmeli. Şimdi Avrupa"ya bakıyoruz, sağa sola bakıyoruz adam homoseksüel ve iki erkek birbiriyle evleniyor. Dünyanın böyle rezalete evet dediği dönemde bırakın insanlar inandığını yaşasın.

  ASIL CHP KAPATILMALI: Cumhuriyet Halk Partisi seçim zamanı gelmiş oy avcılığı yapacak. CHP bunu istismar için yapıyor, inanmıyor. İstismardan dolayı özellikle anayasadaki sayılan laiklik konusundaki istismardan dolayı bir partinin kapatılması gerekirse hiç tartışmasız bu cumhuriyet halk partisidir.

  KARAYALÇIN'A AĞIR İTHAM: Ankaralılar oy kullanırken şunu hiçbir zaman unutmasınlar. Ankara"yı biz kesinlikle ve kesinlikle PKK yandaşlarıyla, geçen dönemlerde iş birliği yapanlara bırakmayacağız. Sayın Baykal Karayalçın"ın listeleri İmralı"dan geliyor diyordu. Şimdi İmralı"dan listeleri aldığını iddia ettiği kişiyi getirdi belediye başkanı adayı yaptı.

  BAYKAL İFLAS ETTİ: Gerçekten ne Ankara"da, ne İstanbul"da, ne İzmir"de CHP kendi içinden belediye başkanı yapabilecek, yerel yönetici yapabilecek tek kişi çıkartamıyor. Bu kadar mı iflas etti CHP? Evet bu kadar iflas etti. Daha doğrusu Sayın Baykal iflas etti. Sayın Karayalçın yarın hasbelkader belediye başkanı olsa, yarın Ankara Büyükşehir Belediye kadrolarının PKK yandaşlarıyla dolmayacağına kimse garanti veremez.

  TV DAVETİ: Ben Sayın Karayalçın"dan şunu çok arzu ediyorum. Önümüzde bir seçim dönemi var. Konu başlıklarını alalım her konuyla ilgili bir televizyonda program yapalım. Hem aynı şeyleri tekrar etmemiş oluruz hem kayıkçı dövüşü olmaz konular açıkça ortaya konur. Benim aldığım oy meydanda 27, 34, 55 . Böyle bir yükselişi görüyorlar kıskançlık diz boyu oluyor. Ancak bir insan yapamadığını sadece karalar.

  METRO GAZ PARASINA BAĞLI: En önemli projemiz tabii ki bir türlü bitiremediğimiz metro projesi. Onun biran önce bitmesini istiyoruz. Onun içinde kaynak lazım. Doğalgazı özelleştirdik. Doğalgazın parası gelmedi. Ümit ederim ki o ödenirse bir an önce metroyu bitirme şansımız doğar. Metronun önümüzdeki üç yılda bitmesini arzu ediyorum.

  Hürriyet

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim