• BIST 101.566
 • Altın 261,183
 • Dolar 5,6804
 • Euro 6,3745

  'Göbekli baba vücudu' baklava dilimi kaslardan daha çok seviliyor

  19.06.2019 16:32
  Kaslı erkek vücudu ideal olarak gösterilse de kadınlar gerçek hayatta pek de öyle düşünmüyor. ABD'de yapılan bir araştırma, kadınların erkeklerde baklava dilimi kaslar yerine 'göbekli baba vücudu'nu tercih ettiğini ortaya koydu
  'Göbekli baba vücudu' baklava dilimi kaslardan daha çok seviliyor
  'Göbekli baba vücudu' baklava dilimi kaslardan daha çok seviliyor 'Göbekli baba vücudu' baklava dilimi kaslardan daha çok seviliyor 'Göbekli baba vücudu' baklava dilimi kaslardan daha çok seviliyor


  Ülkemizde ve dünyada pek çok kadın "Göbekli erkekler mi yoksa baklava kaslı erkekler mi?" Sorusunu kaslı erkekler şeklinde cevaplıyor ancak ABD'de yapılan araştırma bunun tam tersini söylüyor. 

  ABD'nin en büyük fitness merkezlerinden Planet Fitness'in yaptığı çalışmada hem erkekler hem de kadınlar 'göbekli baba bedenini' olumlu özelliklerle ilişkilendiriyor.

  Araştırmaya göre kadınların büyük çoğunluğu 'göbekli baba vücudu'nu karın kaslarına tercih ediyor.

  Araştırmaya katılan kadınların yüzde 61'i daha az yapılı erkek fiziğini çok daha çekici bulduğunu ifade ediyor. Ayrıca erkekler de göbekli baba vücudunun kendilerini rahatlattığını belirtiyor.  Araştırmaya katılan 10 kişiden yaklaşık yedisi fazladan 10 kilosu olan erkekleri beğendiğini itiraf ediyor.

  Baba vücudunu 3 yıldır araştıran merkezin çalışmasında erkeklerin yüzde 47'si vücut yapılarının, dış görünümleri üzerinde daha az etkili olduğunu düşünüyor. 

  'Babası vücuduna sahip' olan erkekler geçtiğimiz yıla göre vücutlarıyla daha mutlu olduklarını ve bu tip bir vücuda sahip olmanın yaşamlarını bir şekilde iyileştirdiğini ekliyor.

  5 kadından 4'ü ise göbekli baba vücuduna sahip olmanın 'kendi bedenine güvenen' bir erkeğe işaret ettiğini ifade ediyor. 

  Bu durumda çalışma, göbekli erkeklerin baklava kaslı erkekleri geçtiğini gösteriyor.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim