banner4

Germencik İNYA ile İhya Olacak

Marka kent çalışanlar için cazibe merkezidir, yatırımcılar için cazibe merkezidir, kentte yaşayanların aidiyeti yüksektir, altyapı problemlerini aşmıştır, uzun dönemli kalıcı yatırımların merkezidir, uluslararası kurum, kuruluş ve enstitülerin merkezidir, kültür, sanat ve spor alanında öncüdür, halkın ekonomisine dokunan kentlerdir.

31 Mart 2019 seçimlerinden sonra Germencik ilçesinde göreve gelen Fuat Öndeş Germencik için yoğun emek harcamaktadır. Geçmiş dönemlerden kalan yoğun borç yüküne rağmen Germencik halkının ekonomisine dokunmak için çeşitli yolları denemektedir. Öncelikle ilçe genelinde bulunan kooperatifleri canlandırarak bunların ilçe ekonomisine katkı koymalarına yardımcı oldu. Böylece halkın cebini ilgilendiren alanlarda elinden geleni ardına koymayacağını gösterdi. Bunu incir sezonunda yol kenarına kurduğu tezgâhlarla gösterdi. Arkasından Selatin Mahallesi üretici pazarını hayata geçirerek ilçenin farklı noktalarının farklı ekonomik yollarla gelişmesini amaçladı.

Fuat Öndeş ilçe ekonomisine katkı için kurduğu İNYA şirketi kısa sürede başarılı olacağını herkese gösterdi. Germencik incirinin ve zeytinyağının daha iyi tanıtılabilmesi ve markalaşması adına yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, şimdi de İNYA markasıyla Germencik İncir ve zeytinyağının pazarlamasını merdiven altından kurtulup perakende satış yapılmasını hedefliyor. İncir ve zeytinyağını dökme olarak satmanın ilçe halkına katma değer sağlamayacağını belirten Fuat Öndeş bu yolla ilçe halkının daha fazla gelir elde edebileceğini belirtti.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in seçim vaatlerinde de dile getirdiği bu proje hayata geçerek faaliyete başladı. Germencik Belediyesi’nin katkılarıyla ve Germencik’te bulunan altı adet tarımsal kalkınma kooperatifinin iş birliğiyle üretilen ürünler İNYA markasıyla ulusal pazara giriş yaptı. Doğrudan üreticilerin bağlı olduğu tarımsal kalkınma kooperatiflerinden temin edilen ürünlerle pazara giriş yapan İNYA markasının tüketiciyle buluşması belediyenin öncelikli hedefi idi.

Aydın’ı ve doğal olarak Germencik ilçesini tanıtacak olan İNYA, tüccarlık ya da toptancılık havasından ayrılıp perakende satış yapacak, incire ve zeytinyağına sahip çıkarak ilçenin kalkınmasını sağlayacak. Germencik ilçesinde ülke çapında hiçbir markanın var olmadığına dikkat çeken Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş: “İNYA sadece Germencik ilçemizin değil Aydın’ımızın da markası olacak. Seçim öncesi vaatlerimizde yer alan tarımsal kalkınmanın sağlanması ve üreticinin desteklenmesine dayalı projelerimizden en önemlilerinden birini hayata geçirdik. Verdiğimiz sözleri tutmanın büyük mutluluğu içerisindeyim. Bu projeye ve markaya Germencik’in olduğu kadar Aydın’ımızın da ihtiyacı vardı. Artık Germencik’te, Aydın’da üretilen tarımsal ürünler İNYA markasıyla Germencik Belediyesi’nin güvencesiyle dünyaya yayılacak. Artık hediye olarak çikolata yerine incir götürülecek” dedi.

Perakende satış yapan işletmelerin merdiven altı veya ihracatla çalıştıklarına dikkat çeken Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş; “Germencik ilçemizi tanıtan, yol kenarlarında marka incirlerin satıldığı hiçbir reyon yoktu. Biz bunu sağladık. Germencik’in tarımsal kalkınma kooperatiflerini birleştirdik. Bu kooperatiflerin ürünlerini alıyoruz, müşteri portföyüne ve profillerine göre ürünlerimizi ayırdık, sınıflandırdık. Sonuç olarak çok mükemmel bir marka olan İNYA ortaya çıktı. Germencik halkı da markasına sahip çıkıyor. Çok da memnunlar. İddia ediyorum, bu marka Aydın’ın da incir markası olacak. Yani biz burada tarımsal kalkınma kooperatifleri gücünden faydalanarak, bunu doğru şekilde yönlendirerek, olanakları iyi kullanarak marka oluşturduk. En kısa zamanda da tanzim satış noktaları açacağız” dedi.

Dünya üzerinde incirden dört bin çeşit ürün elde edilebildiğinin altını çizen Başkan Fuat Öndeş; “Zeytinler, yağlar, kolonyalar, incir baklavaları, sabunlar yaptık. İncir çekirdeğin yağından tutun lokumuna kadar çeşitli ürünler hazırladık. İncir yağının ilaç ve kozmetikte müthiş bir pazarı var. İncir dünyada en çok aranılan ürünlerden birisidir, hem de Kur’an’da da geçen kutsal meyvedir” dedi. Kur’an-ı Kerim’de geçen kutsal meyvenin hurma değil incir olduğuna dikkat çeken Fuat Öndeş; “Bizim amacımız Ramazan Ayı’nda sofralarımıza hurma değil incir koyulmasını sağlamaktır. Bu pazara bile sahip çıkabilirsek incir daha iyi bir hale gelir. İncir, Allah’ın bize bir lütfu ve biz bunu en iyi şekilde değerlendireceğiz. Değerine değer katmak istiyoruz. Biz incirimize ve zeytinyağımıza sahip çıkıyoruz. İncirimiz ve zeytinyağımızı çok güzel bir noktaya yükselteceğiz” dedi.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, incir ve zeytinyağı ürünlerinin tanıtımı ve satışı için yoğun çalışmaları sonucunda faaliyete geçen ve kısa zamanda büyük ses getiren İNYA markalı ürünlerin yakında Değirmencioğlu Baklavaları şubelerinde satışa sunulacağını belirtti.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’i makamında ziyaret eden ve yeni ürünleri olan İncir Baklavasını tanıtan Bekir Değirmenci üretimine başladıkları baklavanın yapım sürecini anlattı. Ziyarette, Değirmencioğlu Baklavaları ile İNYA arasında yapılacak olan iş birliği konusunda yol haritası belirlendi. İncir baklavalarının Germencik’te bulunan çöp şiş restoranları başta olmak üzere birçok noktada halkın beğenisine sunulacağı ayrıca İNYA ürünlerinin de Değirmencioğlu Baklavalarının on bir şubesindeki stantlarda satışa sunulması konusunda mutabakata varıldı.

Geçtiğimiz günlerde Tire Süt Kooperatifi’ni ziyaret eden ve kooperatif başkanı Mahmut Eskiyörük ile bir araya gelen Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş Tire Süt Kooperatifi şubelerinde İNYA ürünlerinin satışa sunulması konusunda el sıkışmıştı. Değirmencioğlu ve Tire Süt Kooperatifi ile yapılacak ortak çalışmalara dair açıklamalarda bulunan Başkan Fuat Öndeş, öncü markalarla ortak çalışmaların devam edeceğine vurgu yaptı.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş: “Germencik Belediyemiz bünyesinde kurulan İNYA şirketimiz kısa zamanda önemli mesafeler kaydetti. Önce Tire Süt Kooperatifi Başkanımız Sayın Mahmut Eskiyörük’ün desteği ile Tire Süt Kooperatifi satış noktalarında İNYA ürünlerinin satışı konusunda el sıkıştık. Ayrıca alanında öncü bir kurum olan Değirmencioğlu Baklavaları ile ortak çalışma yapılması konusunda Sayın Bekir Değirmenci ile bir araya geldik. Kendisi İncir baklavasının oldukça başarılı bir ürün olduğunu ifade etti. İncir baklavasının kısa zamanda İNYA olarak sunumunu gerçekleştireceğiz. İNYA markalı ürünlerimizin Değirmencioğlu Baklavaları Şubelerinde satışa sunulması konusunda gereken desteği vereceğini ifade eden Sayın Bekir Değirmenci’ye ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş geliştirdiği İNYA markası ile kısa sürede Germencik halkının ekonomisine dokunmayı başarmış görünüyor. Ayrıca Türk Hava Yolları ile yapmayı planladığı sponsorluk anlaşması ile İNYA markasının tanıtımına ayrı bir ivme kazandırmak istiyor. Görünen o ki İNYA ile Germencik ihya olacak. Umarın yapacağı başarılı çalışmalarla Germencik ilçesine bir hareket getirerek ilçenin hızlı bir şekilde gelişmesine yardımcı olur.

“Çalışmak ibadetin yarısıdır.” (Türk atasözü)

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE! Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!