Birini sevmek ve ona ilgi duymak dünyanın en güzel duygusu. Fakat içten içe "Aşık mı?" diye duyulan şüphe ilişkiyi yıpratır. Peki, bir erkeğin sizi gerçekten sevdiğini nasıl anlarsınız?

Erkekler her zaman duygularını kadınlar kadar net bir şekilde ifade etmeyebiliyor. Aslında bu, kadınlar ve erkekler arasındaki farklı duygusal dil nedeniyle ortaya çıkar. İnsanların aşık olduklarında hissettikleri duygular aslında iki cinsiyet için de benzer olsa da, aşkın evreleri ise her iki cinsiyet için de farklıdır.

Erkekler duygularını sözlerden daha çok hareketleriyle belli eder. İşte seven erkeğin yaptığı 7 davranış...

SİZİ DAHA SIK GÖRMEK İSTEYECEKTİR

Bir erkek sizi gerçekten seviyorsa görüşmek için bahaneler yaratır. Sizi daha sık görmek için çeşitli nedenler bulur. 

Kalabalık bir ortamda bile tüm dikkati sevdiği kadının üzerindedir. Konuşurken ve onu dinlerken gözlerini onun üzerinden hiç almaz. Sevdiği kadının tüm jest ve mimiklerini, sesinin tonundaki değişimlri dikkatle inceler.

SÜREKLİ İLETİŞİM HALİNDEDİR

Seven erkek sesini duymak ister. Her gün konuşmak iletişim kurmak için çeşitli bahaneler bulur. İnternet üzerinden sosyal medya üzerinden etkileşime geçmek ister. 

Ne yaptığınızı ve nasıl olduğunuzu merak eder. 

DETAYLARA ÖNEM VERİR

15 yaşındaki çocuk, evlerine gireni hırsız sanıp öldürdü! 15 yaşındaki çocuk, evlerine gireni hırsız sanıp öldürdü!

Aşık olan erkek sevdiğini mutlu görmek için ufak detaylara önem verir ve her anlamda yargılamak yerine yardımcı olmaya çalışır. Tabi bu karaktere göre değişir ama sizinle alakalı en küçük detayları hatırlıyor ve buna önem veriyorsa seviyor demektir.

SİZİ DİKKATLE DİNLER

Seven erkek sizinle ilgili her şeyi bilmek ister. Bu nedenle sizinle ve anlattıklarınızla gerçekten ilgilidir. Detayları kaçırmaz.. Sorular sorarak sizi tanımaya ve daha iyi anlamaya çalışır.

 Seven erkek dinlemeyi sever. Eğer değer veriyorsa anlattığınız her ne olursa olsun sizi dinleyecektir.

FEDAKARLIK YAPAR

Sizi gerçekten seven erkek bazen sevmediği şeyler olsa bile bir takım fedakarlıklar yapacaktır.

Fedakârlık da sevmenin parçasıdır. Zaman zaman kendi sevmediği şeylerden vazgeçip size eşlik ediyorsa sizi gerçekten seviyordur. Uzun ilişkiler karşılıklı fedakârlıklardan beslenir.

DAHA KISKANÇ DAVRANIR

Seven erkek biraz daha kıskanç olur. Sizin sadece onunla ilgilenmenizi ve ondan hoşlanmanızı ister. Bu bazen kıskançlık yapmasına neden olabilir. 

Ayrıca, daha fazla sahiplenici olması onun daha kıskanç görünmesindeki nedenler arasındadır. 

ÖZÜR DİLEMEYİ BİLİR

Seven erkek hatalı olduğunda özür dilemeyi, sizin gönlünüzü almayı bilir. Sizi kaybetmek ve üzmek istemediği için egosal davranışlar içine girmez. Özür dilemesi gereken bir durum varsa bundan çekinmeyecektir.

DHA