• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Genelkurmay'dan sert tavır

  20.12.2008 14:45
  Yapılanları kesinlikle doğru bulmuyoruz. Özür dileme yanlış olduğu kadar zarar verici sonuçlar da doğurabilecek bir davranıştır.
  Genelkurmaydan sert tavır
  Genelkurmay'dan sert tavır Genelkurmay'dan sert tavır Genelkurmay'dan sert tavır

  Genelkurmay da özürcülerin karşısında
  Ermeni işbirlikçilerinin kampanyasına tepki gösteren Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı: Özür dileme yanlış olduğu kadar zarar verir

  Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, “Ermenilerden özür dileme kampanyası” na karşı olduklarını açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı Karargahı"ndaki haftalık basın bilgilendirme toplantısında soruları cevaplayan Tuğgeneral Gürak, Tuğgeneral Gürak, “Ermenilerden özür dileme kampanyası” ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığının görüşünün sorulması üzerine, “Bizim burada görüşümüz, yapılanları kesinlikle doğru bulmuyoruz. Özür dileme yanlış olduğu kadar zarar verici sonuçlar da doğurabilecek bir davranıştır” yanıtını verdi.

  19 terörist etkisiz
  Terör örgütüne yönelik operasyonlarla ilgili bir soru üzerine de Gürak, toplam 11 patlayıcı maddeden 9"unun (yüzde 82) güvenlik kuvvetleri tarafından yerinde imha edilerek olası zayiatların önlendiğini kaydetti. Dönem içinde güvenlik kuvvetleri tarafından 19 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini belirten Tuğgeneral Gürak, bu teröristlerin 3"ünün ölü, 7"sinin sağ olarak ele geçirildiğini, 9"unun ise teslim olduğunu söyledi.


  Tepkiler büyüyor

  ÜLKENİN DÖRT BİR YANINDAN PROTESTO SESİ YÜKSELİYOR
  Tarihimizde kara leke yok
  Özür girişimine tepkiler çığ gibi büyüyor. Vatanseverler Ermeni işbirlikçileri tarafından başlatılan girişimin bir an önce sonlandırılmasını istiyor

  IĞDIR Belediye Başkanı Nurettin ARAS: Atalarımız zulme uğradı
  Tarihin her döneminde Türkler, Ermenileri korumuştur. Ama onlar ilk fırsatta Osmanlı"yı sırtından vurmuştur. Onlardan özür dileyecek hiçbir şey yapmadık. Iğdırlılar olarak, bu topraklarda Ermenilerden zulüm görenlerin torunlarıyız. Ermenilerden özür dileyen sözde aydınlarımız da bunların işbirlikçileridir. Böylesine yanlış ve tek taraflı bir girişim, tarihimize saygısızlıktır. Bir an önce girişim durdurulmalıdır.

  TÜRK Eğitim-Sen Adıyaman Şubesi: Toplu mezarları görsünler
  Türk milletinin tarihini sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla kirletmeye çalışan sözde aydınlar ihanet peşindedir. Sözde aydınlar tarihi gerçeklerden haberdar değillerdir. Bu aydınlar, Erzurum,Van, Bitlis, Ağrı"da bulunan toplu mezarlar ve Asala terör örgütü tarafından katledilen büyük elçilerimiz için de "Özür dileme" kampanyası açacaklar mı?

  TÜRK Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi: Tarihi belgeler ortada
  Ermenilerin yıllarca topraklarında yaşadığı hiçbir baskı ve dayatma görmediği Anadolu halkına yaptığı işkence ve vahşet görmezden gelinerek sözde soykırım iddialarına çanak tutacak özür kampanyasını şiddetle kınıyoruz. Yakın tarihimizde Ermenilerce katledilen büyük elçilerimiz ve diplomatlarımızdan özür dileyen var mı? Tarihi belgelerin ortaya koyduğu Ermeni mezaliminden dolayı kendi tarihiyle yüzleşen Ermeni var mı?

  BELEDİYE-İş Sendikası Erzincan Şubesi: Gün gelecek utanacaklar
  Ermeniler sözde soykırımı ileri sürerek yıllar önce kendi yaptıklarını Türk toplumunun üzerine yıkmaya çalışıyor. Şimdi de çok bilmiş aydınlarımız Ermenilerden özür dileme kampanyasıyla gene bu işi gündeme getiriyorlar. Türk toplumunun dedeleri ecdadı olan Osmanlı, yüzyıllar boyunca topraklarında yaşayan insanlar adaletle yönetmişlerdir. Türk toplumu olarak geçmişimizden gurur duyuyoruz. Önce kendi tarihleriyle yüzleşsinler öyle gelsinler. Bunu anlamak mümkün değil. Gün gelecek bunları yapanlar utanacak ve bunların altında yok olacaklardır.

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ"NDEN SERT AÇIKLAMA: Türk tarihi yok sayılıp, inkâr ediliyor
  Ermenilerden özür dileme kampanyası başlatanlara bir tepki de Sakarya Üniversitesi"nden geldi. Üniversite yazılı bir açıklamayla, “Özür dileme kampanyası gibi sakat bir girişime kalkışanlar acaba tarih boyunca Ermeni terörüne kurban giden ve zulüm gören Türk Milleti mensupları için neler düşünmektedirler?” diye sordu. Açıklamada, Ermenistan ile iyi ilişki kurulmak isteniyorsa, bunun yolunun tek taraflı özür dilenmesi gibi tavizlerden değil, öncelikle taraflar arasındaki sınırların ve toprak bütünlüklerinin tanınmasından geçtiğinin göz önünde tutulması gerektiği belirtildi. Üniversite açıklamasında şunlara yer verildi: “Türkiye Cumhuriyeti"nin ve Türklerin Ermenilerden özür dilemesini gerektirecek ne hukuki ne de tarihi hiçbir gerekçe yoktur. 1915 yılında meydana gelen bir dizi olayla, Türkiye"ye yöneltilen özür dilemesi talepleri, Türkiye"ye yönelik baskı ve sindirme siyasetinin sürdürülmesi çabalarından başka bir anlama gelmemektedir.” Açıklamada, “Bu olaylardan dolayı özür dilemek demek, bütün Türk tarihini yok saymak, inkâr etmek demektir” denildi.

  Türk milleti sahipsiz değildir
  Haber: Önsel ÜNAL
  Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen, Ankara Ticaret Odası, Ziraatçiler Birliği Derneğinin aralarında bulunduğu 96 kurum ve kuruluşun oluşturduğu Türk Dayanışma Konseyi, “Ermenilerden özür dileme” kampanyasıyla ilgili Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezinde ortak basın toplantısı düzenledi.

  Sabrımız yanlış anlaşılmasın
  Kamu-Sen Genel Başkanı ve Konsey sözcüsü Bircan Akyıldız burada yaptığı konuşmada, Türkiye"nin cumhuriyet tarihi boyunca bazen açıkça bazen sinsice, “devşirilen ve satın alınan işbirlikçilerin” de desteğiyle saldırılara hedef olduğunu söyledi. Türk milletinin sahipsiz olmadığını belirten Akyıldız, şunları kaydetti: “Bu milletin bekasıyla, aşıyla, işiyle, emeğiyle, ekmeğiyle, toprağıyla, kimliğiyle, kültürüyle, tarihiyle, şerefiyle, diliyle, diniyle emperyalist güçler rahatlıkla oynayabilmekte, korkusuzca saldırabilmektedirler. Bütün bunlar da demokrasi adına, özgürlükler ve insan hakları adına yapılmaktadır. Hiç kimse Türk milletinin sabrını, soğuk kanlılığını, hoş hoşgörüsünü ve anlamlı suskunluğunu yanlış anlamasın. Hiç kimse yanlış hesap yapmasın. Tersini yapmak isteyen dönüp tarihe tekrar baksın.” Bircan Akyıldız, bir gazetecinin, “Karşı kampanya düzenleyecek misiniz?” sorusu üzerine, “Neden düzenleyelim, kendimizden şüphemiz yok ki. Kampanya başlatmaya ihtiyacımız yok. Zaten başlatılmış bazı kampanyalar da var. Bunları destekleyeceğiz” dedi.

  Türk Dayanışma Konseyi adına açıklama yapan Bircan Akyıldız, karşı kampanya başlatmala gerek görmediklerini söyledi. Akyıldız “Böyle bir ihtiyacımız yok ki girişim başlatalım” diye konuştu.

  Belediye başkanı da sahte imza mağduru!
  Başkan Kaptan, hukuki işlemlerin sonucunu beklediğini söyledi

  Afyonkarahisar Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, Ermenilerden özür dileyen bir sitede isminin geçmesine sert tepki gösterdi. Ermenilerden özür dileyen bir sitede isminin yer aldığını bir dostunun uyarısı üzerine fark ettiğini ifade eden Kaptan gerekli hukuki çalışmayı başlattı. Belediye Başkanlığı makamında bir basın toplantısı düzenleyen Kaptan, konuya açıklık getirdi. Yapılanların huzuru kaçırmaktan başka bir işe yaramayacağını da anlatan Kaptan, sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Başbakanımın ifadesinde belirttiği gibi "Suç işlemedim ki özür dileyeyim."Benim ismimin yazılması da sadece seçimlere yönelik şerefsizce bir harekettir. Özür ancak işlenen bir suç için dilenir. Bizim inandığımız ve tarihçilerce yapılan araştırmalar ve belgelerde böyle bir soykırımın olmadığıdır. Bu nedenle de özür dilenecek bir hal yoktur.”

  Yapılanlar akıl karıştırıyor
  Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği Başkanı Abdullah Bugsur da kampanyaya karşı çıkanlar arasında yer aldı. “Bu metni imzalayan insanlar kendilerini nerede görüyorlar?” diyen Bugsur şöyle devam etti: Bu kişiler Karabağ"da yaşananlarla ilgili, Irak"ta günümüzde yaşananlarla ilgili ne demişlerdir? Bu yapılanlar insanların zihnini karıştırmak içindir. Uluslararası ve ulusal kamuoyunda kafa karışıklığına neden olacak süreci hazırlıyor. Barışa, demokrasiye ve kardeşliğe hiçbir katkısı olmayan bir girişim.

  İşbirlikçilere mesaj "Yanıkdere Şehitliği"nden
  Atatürk Üniversitesi Senatosu, olağanüstü toplanarak, 1915 olaylarına ilişkin olarak başlatılan ” Ermenilerden özür dileme “ kampanyasına tepki gösterdi. AÜ Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, senato toplantısında alınan kararı, Ermeniler tarafından 3 bin savunmasız Türk"ün katledildiği Gaziler Mahallesi"ndeki Yanıkdere Şehitliği"nde açıkladı. Son günlerde Türkiye"de bazı çevrelerin yöneldiği ” Ermenilerden özür dileme “ kampanyasını, haksız, maksatlı ve akademik anlayışa ciddi bir saldırı olarak gördüklerini ifade eden Prof. Dr. Koçak, bu nedenle Atatürk Üniversitesi Senatosu olarak bu gelişmelerle ilgili senato kararını kamuoyuyla paylaşmak istediklerini söyledi. Senato kararını okuyan Prof. Dr. Hikmet Koçak, aşırı milliyetçi Ermeni grupların söz konusu girişimi ” cesur ve aydınca “ bir adım olarak gördüğüne dikkati çekerek, şunları kaydetti: Bu girişim, Türk milletine büyük saygısızlık olduğu gibi Ermeni terör yapılanmalarının gerçekleştirdiği şiddet eylemlerinde hayatlarını kaybeden şehitlerimize karşı da bir ihanettir.

  Küresel sermayenin figüranı durumundalar
  Akademisyenler Birliği Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Şükrü Koç ise özür kampanyasının uluslararası zeminlerde Türk Milletini küçük düşürmek, haksız göstermek ve mahkûm etmek planlarını gerçekleştirmeye çalışan Ermeni lobisinin çalışmalarına destek anlamını taşıdığını ifade etti. Koç “Bu kişilerin medyada sözde ” aydınlar “ olarak adlandırılması biz gerçek Türk aydınlarını rahatsız etmektedir. Kampanyayı düzenleyenleri ve kampanyalarını kınıyoruz, gündemini boş yere meşgul ettikleri ve gerçekleri çarpıttıkları için Türk Milletinden özür dilenmesi gerektiğini düşünüyoruz.


  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim