• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Genel müdür Kahveci Aydın'da

  16.06.2008 19:45
  Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Koçarlı Orman İşletme Şefliğine bağlı Yığıntaş Orman Deposu’nu ziyaret etti.
  Genel müdür Kahveci Aydında
  Genel müdür Kahveci Aydın'da Genel müdür Kahveci Aydın'da Genel müdür Kahveci Aydın'da

  Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Koçarlı Orman İşletme Şefliğine bağlı Yığıntaş Orman Deposu"nu ziyaret etti. Helikopter ile deponun bulunduğu bölgeye inen Kahveci; fıstıkçamı yetiştiriciliği, fidan üretimi yapılan sahaları yerinde inceledi. Çevre ilçe işletme şeflerinin sorunlarını dinleyen Kahveci, ormancıların çok önemli bir görev yaptığını belirtti.
  Eşi ile birlikte katıldığı Yığıntaş Orman Deposu ziyaretinde Koçarlı Orman İşletme Şefi Engin Evcin"den fıstıkçamı üretimi hakkında bilgi alan Kahveci, “Fıstık çamları önemli bir yere sahip. Fıstık çamları her ne kadar ormana ait olsa da bakımını ve hasatını vatandaşlar yapıyor. Biz vatandaşlarımızın ormanı koruduğu için çok memnunuz. Orman Bizim Olduğu kadar, köylü vatandaşlarındadır” dedi. Kahveci bölgenin tapu sorunu olduğunu da belirterek, bu sorun her geçen gün büyüyecek. Bu sorunun büyümeden en kısa zamanda çözülmelidir” dedi.
  İncelemeleri sırasında fidan dikim sahalarını gezen Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, ormanlık alanlarda bulunan boş alanların da en kısa zamanda fidan dikiminin gerçekleştirilmesinin gerektiğini söyleyerek, gerekirse köylü vatandaşlardan yardım alarak fidan dikiminin yapılması talimatını verdi. Daha sonra Mazon Orman Köyleri Kalkınma kooperatifi tarafından kurulumu devam eden fıstıkçamı işleme tesisini de gezen Kahveci, fabrika hakkında bilgiler aldı. Orman Genel müdürü Osman Kahveci"ye ziyareti esnasında, Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Çiftçi, Aydın İşletme Müdürü Hüseyin Yalçın, Aydın Orman İşletme Müdür Yardımcısı Abit Baca , Koçarlı Orman İşletme Şefi Engin Evcin, Mazon Orman Köyleri Kalkınma kooperatifi Başkanı Dursun Özdemir ve Kızılcabölük Muhtarı Hasan Esin ile çevre ilçe orman işletme şefleri, orman muhafaza memurları, orman işçileri eşlik etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim