• BIST 109.050
 • Altın 153,540
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Gençlik karavanı Didim'de

  18.08.2009 13:22
  Didim'e gelen Gençlik Karavanı ekibi, Didim Çocuk Kulübü’nün konuğu oldu. Proje Yöneticisi Gürkan Akçaer’in yönetiminde gönüllüler ekibiyle birlikte Belediye kütüphanesindeki kulübün çalışmalarını izleyen Gençlik Karavanı Ekibi, Didim Belediyesi Çocuk K
  Gençlik karavanı Didimde
  Gençlik karavanı Didim'de Gençlik karavanı Didim'de Gençlik karavanı Didim'de

  “Gençlik Karavanı” hakkında çocuklara bilgi veren Yönetici Gürkan Akçaer, Avrupa Birliği tarafından gençlere tanınan fırsatları açıkladı. Ekipte bulunan iki Fransız gönüllü Marie ve Aurore" de Didim"e gelmiş olmaktan ve Kent Karıncalarıyla tanışmaktan mutlu olduklarını açıkladılar.
  GENÇLİK KARAVANI OLUŞUMU
  Devlet Planlama Teşkilatı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve S&G Gençlik Grubu tarafından projelendirilen Sen Orada Gençlik Burada S&G Gençlik Karavanı; AB Gençlik Programları konusunda gençler arasında bilginin paylaşımını etkinleştirmek amacıyla Türkiye&Avrupa Yollarında Gençlerle buluşuyor. Gittiği her il ve ilçede büyük ilgi topluyor.
  AB tarafından gençlere tanınan fırsatlar konusunda gençlerin farkında lığını artırmak, AB tarafından sağlanan destek ve imkanlar ile gençlik projeleri eğitimleri vermek, uygulanacak yaygın eğitim teknikleri sayesinde eğitim kalitesini artırmak ve ekonomik dezavantajlardan dolayı proje eğitimi alamayan gençliğe imkân yaratmak gibi hedefleri de yanına alarak 22 Mayıs 2008 tarihinden başlayarak bugüne kadar 45 bin kilometreyi aşan yolculuğu ve ülkemizin batısından doğusuna, güneyinden kuzeyine, 29 ile ulaşan ziyaretleri ile Gençlik Karavanı Avrupa Gönüllü Hizmeti Kapsamında ülkemize gelen 5 Yabancı ve aktif olarak çalışan 40 Türk gencinin yanı sıra en son 2000 i aşan ve her gün artan gönüllüleriyle Türkiye&Avrupa yollarında Gençlik Karavanı, Anna Lindh Vakfı tarafından destelenmiş olan ve 38 ülkede 180 kuruluş tarafından aynı anda gerçekleştirilen faaliyetlerden Türkiye"yi temsil eden “Komşuluk” konulu fotoğraf sergisini de beraberinde götürüyor.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim