• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  Gençlerden Vali'ye ziyaret

  14.05.2008 12:10
  Aydın'da Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Gençlik Haftası” etkinlikleri kapsamında il genelindeki yetiştirme yurtlarında barınan bir grup öğrenci Vali Mustafa Malay'ı ziyaret etti.
  Gençlerden Valiye ziyaret
  Gençlerden Vali'ye ziyaret Gençlerden Vali'ye ziyaret Gençlerden Vali'ye ziyaret

  Aydın'da Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Gençlik Haftası” etkinlikleri kapsamında il genelindeki yetiştirme yurtlarında barınan bir grup öğrenci Vali Mustafa Malay'ı ziyaret etti. Aydın Valiliği Encümen Salonunda gerçekleşen ziyarete Vali Yardımcısı Yüksel Topal, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilal Çenet, Aydın Yetiştirme Yurdu Müdürü Halil Eraydın ile Aydın Yetiştirme Yurdu, İsabeyli 80.Yıl Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu ve Aydın Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde kalan bir grup öğrenci katıldı.
  Ziyarette konuşan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilal Çenet, 14-21 Mayıs tarihleri arasında tüm yurt genelinde olduğu gibi Aydın'da da “Gençlik Haftası'nın” çeşitli etkinliklerle kutlanacağını söyledi. Etkinlikler kapsamında il merkezindeki kamu kuruluşlarını ziyaret edeceklerini açıklayan Çenet, “Amacımız gençlerimizin toplumla kaynaşmasını sağlamak. Devlet büyükleriyle bir araya gelerek, onlarla diyaloglar kurmalarını istiyoruz. Bir hafta boyunca onlar için düzenleyeceğimiz etkinliklerle haftalarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayacağız” dedi.
  Genç nesillerin milletlerin ve ülkelerin geleceği olduğuna değinen Vali Mustafa Malay da, kendisini ziyaret eden gençlerin derslerini çalışarak vatana millete yararlı bireyler olmalarını istedi. Başarılı olmak için gençlerin bahane üretmemesi gerektiğini ifade eden Vali Malay, "Gençlerimiz annesini, babasını kaybetmiş olabilir. Hatta daha büyük sorunlarla mücadele ediyor olabilirler. Fakat bu olumsuzluklar, insanın başarısız olmasına vesile olmamalıdır. Şuanda devletimiz, gençlerimizin başarılı olmaları için bütün imkanlarını seferber ediyor. Devletimizin ve bizlerin de gençlerden tek bir isteğimiz var o da derslerini çalışıp vatana millete yararlı birer birey olmalarıdır. Aile, toplum ve devlet olarak bizlerde genç nesillerimize sahip çıkmalıyız. Onların en iyi şekilde eğitilmesi ve kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamalıyız” diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından ziyarete katılan öğrenciler Vali Malay'a çiçek ve bir Atatürk portresi hediye etti. Aldığı hediyelere teşekkür eden Malay, gençlerle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim