YSKdan seçimlerle ilgili yeni uygulama: Hangi aday ne kadar imza topladı? YSKdan seçimlerle ilgili yeni uygulama: Hangi aday ne kadar imza topladı?

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından elinde bulundurduğu binlerce çadırı afet bölgesine göndermek yerine Ahbap'a sattığı ortaya çıkan Kızılay, gündem olamaya devam ediyor.

Birgün'ün haberine göre tartışmaların odağındaki Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın oğlu Muhammed Furkan Kınık'ın genel başkan yardımcısı olduğu Genç Kızılay ekibinin Başkan Yardımcısı ve Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı Furkan Özdemir'in özgeçmişi sosyal medyada gündem oldu. Tepki çeken olayın ardından Genç Kızılay sitesine erişim sağlanamadığı görüldü.

Özdemir'in özgeçmişinde yer alan bilgilerde şu ifadeler kullanıldı: "İstanbul'da doğdu. 5'inci sınıfta okul başkan yardımcısı, 8'inci sınıfta okul başkanı seçildi. Eğitim hayatının erken dönemlerinde başlayan başkanlık serüveni lisede de devam etti. 4 senede 4 lise değiştirdi ve 4 farklı okulda, okul başkanlığı yaptı."