TV100 yazarı Fuat Uğur bugün kaleme aldığı yazısında Sinan Ateş davası ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Davada birçok çelişkinin bulunduğunu ifade eden Uğur, soruşturmada görevli şahıslardan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Durdu Özer’in FETÖ/PDY ile bağlantısının olduğunu iddia etti.

"SORUŞTURMADA GÖREVLİ SAVCI FETÖ İLE BAĞLANTILI"

Dün gece saatlerinde kaynaklarından önemli bilgiler edindiğini yazısında aktaran gazeteci Fuat Uğur, MHP'nin dava ile ilgili hazırladığı dosyayı sürekli güncellediğini söyledi.

Gazeteci Fuat Uğur'dan Sinan Ateş davası hakkında yeni iddia: Soruşturmada görevli savcı FETÖ ile bağlantılıymış - Resim : 1

Uğur, "Soruşturmada görevli şahıslardan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Durdu Özer’in FETÖ/PDY’nin mahrem tabir edilen yapılanmasında mahrem imam mensuplarınca kullanılan gizli iletişim vasıtalarından ankesörlü/ kontörlü hatlarla 13/1/2013, 4/2/2013, 14/10/2015 ve 21/10/2015 olmak üzere toplamda (4) kez ardışık olarak irtibatının bulunduğu, Cumhuriyet Savcısı Durmuş Ali Kaya’nın 2018 yılında hakimlik savcılık staj eğitimine başladığı, 2020 yılında savcılık mesleğine atanmasının yapıldığı, daha önce emniyet mensubu polis memuru olarak görev yaptığı, Polislik yaptığı döneme ilişkin FETÖ/PDY sözde Emniyet Teşkilatı mahrem yapılanmasına ilişkin GARSON farklı isimli yapılanmanın üst düzey mahrem imanından ele geçirilen örgütsel arşive göre 2011 ve 2012 yıllarına dair örgütsel tabirle DİL MENSUBU (O zamanki cemaat mensubu polisler tarafından ilgilenilen şahısları ifade eden tanım) şeklinde kodlamasının yapıldığı, Cumhuriyet Savcısı Ayhan Ay‘ın FETÖ/PDY iltisakına ilişkin bu konuda yürütülen çalışmalar kapsamında sarı listede adının geçtiği, başarısız 17/25 Aralık darbe girişimi sonrası HSK tarafından yayımlanan 2014 yaz kararnamesinde bu sebeple görevli olduğu Ankara Batı Başsavcı Vekilliği görevinden alınarak (hizmet gereği) Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na atandığı, ayrıca adı geçenin eşi öğretmen olan şahıs ile geçmişte Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulunan ve terör örgütü iltisak nedeniyle ihraç edilen Birol Erdem’in eşiyle birlikte FETÖ’den kapatılan aynı eğitim kurumunda çalışmış ve yakın arkadaş oldukları yönünde bilgiler edinilmiş olup adı geçen şahıslardan Durdu Özer’in ankesörlü aranma kayıtlarına ilişkin tablo ekte sunulmuştur." diyerek HTS kayıtlarını yayınladı.

Gazeteci Fuat Uğur'dan Sinan Ateş davası hakkında yeni iddia: Soruşturmada görevli savcı FETÖ ile bağlantılıymış - Resim : 2

"MANSUR YAVAŞ'IN YANINDA ÇALIŞIYOR"

Gazeteci Fuat Uğur'dan Sinan Ateş davası hakkında yeni iddia: Soruşturmada görevli savcı FETÖ ile bağlantılıymış - Resim : 3

Soruşturmada görevli şahıslardan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Durdu Özer ile eski Sincan Ağır Ceza Hakimi Osman Kaçmaz arasında bağ olduğunu dile getiren Uğur, Osman Kaçmaz’ın hali hazırda ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın yanında çalıştığını iddia etti. Fuat Uğur aynı zamanda Osman Kaçmaz’ın sosyal medya platformu X'te yayınlanan bir paylaşımında tutukluların nakil bilgisinin 3 gün önceden paylaşıldığını iddia etti.

"Bu arada bilgi notları arasında eski Sincan Ağır Ceza Hakimi Osman Kaçmaz’ın da attığı tweetlerden yola çıkılarak Durdu Özer ile bağlantılı olduğu ileri sürülüyor. Gazetecilere bilgi verdiği iddiasıyla HSYK tarafından disiplin cezası alan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakkındaki konuşmaları nedeniyle “kişilik haklarıma saldırıldı” diye dava açan Osman Kaçmaz şu anda avukat olarak ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın yanında çalışıyor.

MHP’ye gelen bilgi notunda daha önceden Sincan Adliyesi’nde Durdu Özer ile birlikte çalıştığını belirttikleri Osman Kaçmaz’ın aşağıdaki paylaşımına atıfta bulunarak çeşitli iddialara yer verilmekte."

Kültür ve Turizm Bakanlığı açıkladı... Türkiye'ye iade edilen tarihi eser sayısı 12 bin 139'a ulaştı Kültür ve Turizm Bakanlığı açıkladı... Türkiye'ye iade edilen tarihi eser sayısı 12 bin 139'a ulaştı

"İDDİANAME İLE İLGİLİ İKİ SAV VAR"

Fuat Uğur, yazsınında dava ile ilgili pek çok şaibenin olduğunu vurgulayarak, savcının hazıladığı iddianamedeyle ilgili iki farklı savın olduğunu iddia etti.

"Bu tartışmalı iddianameyle ilgili iki sav var:

1-Sinan Ateş cinayetini “siyasi” dava olarak en baştan itibaren kodlayanların eline “belge” sunmak ve onların gerçekliği ortaya çıkana kadar da zaman kazanıp avantaj elde etmek.

2-ABD’de FETÖ’cülerin girişimleriyle başlatılan “Ülkü Ocakları terör örgütü ilân edilsin” girişimlerine malzeme verip, Cumhur İttifakı’ndan MHP bileşenini ayırmak."