Türkiye geneli adına nakit ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı vatandaşlara yeni imkanlar sunuluyor. Garanti Bankası bu anlamda yeni bir ihtiyaç kredisi paylaştı. Bu kampanya ile birlikte 24 ay vadeli özel avantajlarla bir kredi sunulacak. İşte kredi ile ilgili tüm detaylar…

Türkiye’deki pek çok vatandaş yaşamış oldukları bütçe açıklarını kapatmak amaçlı bankaların ihtiyaç kredileri yakından takip ediyor. Vatandaşlar bütçelerine uygun olarak ihtiyaç kredilerini almak için harekete geçiyor. Bu bağlam içerisinde Garanti Bankası müşterileri için özel olarak bir ihtiyaç kredisi kampanyası paylaştı. Kampanya kapsamında vatandaşları sevindirecek fırsatlar sunulacak.

Garanti Bankası duyurmuş olduğu ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamı içerisinde müşterilerine 36 aya kadar vade seçeneği sunacak. Vade seçeneğin 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredileri adına geçerli olacak. 50.000 TL-100.000 TL arasında olan kredi talepleri adına müşteriler için 24 ay vadeli bir kredi imkanı sunulacak. Müşteri 100.000 TL’yi aşan bir kredi talebinde bulunduğu taktirde bu durumda vade süresi 12 aya kadar düşecek.

Garanti Bankası bünyesine verecek olan ihtiyaç kredisi kapsamında başvuru sürecini kullanıcı dostu olarak tasarladı. Garanti Bankası müşterilerini bankanın internet web şubesi ya da mobil uygulama üzerinden kolayca ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaları adına yönlendirecek. Bununla birlikte geleneksel başvuru yöntemlerini tercih edenler adına Garanti Bankası şubeden de başvuruları alacak.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi vereceğini paylaştı. İhtiyaç sahibi müşteriler için sunulan ihtiyaç kredisinin maliyeti için örnek bir hesaplama tablosu yapıldı. Bu çerçeve içerisinde aylık olarak %3.78 oranındaki faiz ile birlikte 24 ay vadeli olarak 100.000 TL’lik ihtiyaç kredisi kullanılabilecek. Bu krediyi kullanan bir müşteri her ay için 7186 TL’lik taksit ödeyecek. Toplamda iki yıl sonunda ödenecek tutar ise 172.000 TL olacak. Toplamda 72.000 TL’lik faiz oranı vatandaşlara yansıtılacak.