Google Tensor G3: Bilmeniz Gereken Her Şey Google Tensor G3: Bilmeniz Gereken Her Şey

Samsung, bu yılın ilerleyen zamanlarında Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 modellerinin yanı sıra iki yeni akıllı saat modeli olan Galaxy Watch 6 ve Galaxy Watch 6 Classic'i piyasaya sürmeyi planlıyor. Yaklaşan akıllı saatlerin, geliştirilmiş sağlık takibi ve özellikleriyle birlikte gelmesi bekleniyor. Bu haftanın başlarında Galaxy Watch 6'nın daha iyi bir performansa sahip olacağı söylentileri çıkmıştı. Şimdi ise akıllı saatin işlemcisiyle ilgili size özel bilgiler sunuyoruz.

Galaxy Watch 6 serisinin, daha yeni bir Exynos işlemciye sahip olacağı öğrenildi: Exynos W980. Bu yeni yonga seti, Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5 serilerinde kullanılan Exynos W920 yonga setinden %10'dan fazla daha hızlı olacak. Exynos W980'in CPU ve GPU konfigürasyonu hakkında bilgi sahibi olmasak da, Samsung'un daha önce bildirildiği gibi yeni 5nm işlemi kullanarak bu yonga setini üretebileceği ve bu da pil ömründe iyileştirmeye yol açabileceği söyleniyor. Bu Exynos yonga setiyle ilgili daha fazla bilgi gelecek aylarda ortaya çıkabilir.

Galaxy Watch 6, daha büyük ve yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. Galaxy Watch 6 Classic ise Samsung'un akıllı saatlerinde ünlü olan dönebilen çerçeveyi geri getirecek. Samsung'un bu iki yeni akıllı saati, önceki modellere göre daha ince çerçevelere sahip olacak. Ayrıca, bir önceki modele göre biraz daha yüksek kapasiteli pilleri de bulunacak.

Galaxy Watch 6, EKG, GPS, kalp atış hızı sensörü, sağlık ve fitness takibi, uyku takibi ve vücut kompozisyon analizi de dahil olmak üzere Galaxy Watch 5'in tüm mevcut özelliklerini içerecektir. Ayrıca, Wi-Fi, hücresel bağlantı, NFC, kablosuz şarj ve Wear OS tabanlı One UI Watch yazılımı da bulunabilir.