• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Galatasaray'a ağır suçlama

  21.01.2009 16:00
  Samsun Basketbol Kulübü Başkanı Hüseyin Tayıncı, Galatasaray ile oynadıkları maçın ardından Adnan Polat'a çektiği faksta zehir zemberek açıklamalarda bulundu...
  Galatasaraya ağır suçlama
  Galatasaray'a ağır suçlama Galatasaray'a ağır suçlama Galatasaray'a ağır suçlama

  Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nin 12. haftasında oynanan Galatasaray - Samsun Basketbol maçından sonra, Samsun Basketbol Kulübü Başkanı'ndan Galatasaray'a ağır suçlama geldi.

  Darüşşafaka Ayhan Şahenk Salonu'nda oynanan Galatasaray'ın 64-61 kazandığı karşılaşmada, “Karını yatağından alırım” gibi çok ağır hakaretler edildiğini belirten Samsun Basket Kulübü Başkanı Hüseyin Tayıncı, Galatasaray Başkanı Adnan Polat'a bir faks çekti ve zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

  Samsun Basketbol Kulübü Başkanı Hüseyin Tayıncı, Galatasaray maçı öncesi ve sonrası gördükleri muamale karşısında şok olduklarını belirterek, "Bize yapılanları tüm Galatasaray camiasına mal ediyoruz"dedi.

  Samsun Basket Kulübü Başkanı Hüseyin Tayıncı'nın resmi siteden yaptığı açıklama şöyle:

  "SUİKASTÇİLER İŞ BAŞINDAYDI

  Kırmızı-Beyazlı ekibin Kulüp Başkanı Hüseyin Tayıncı açtı ağzını yumdu gözünü. Başkan konuşmalarına şöyle devam etti: Türkiye Bayanlar Basketbol Birinci Liginde kimsenin beklemediği başarılara imza atan takımımız İstanbul deplasmanına gidince adeta 'BERDEL' psikolojisiyle karşı karşıya kalıyor. Kafilemiz ve takımımız nereden geleceği belli olmayan kurşunlara karşı ne kadar korunmaya çalışsa da bu işi meslek haline getiren "SUİKASTÇİLERE" hedef olmaktan kurtulamıyor".

  GALİZ KÜFÜRLERE MAHRUZ KALDIK
  "Bu hafta oynadığımız Galatasaray maçında şahsım, yönetim kurulumuz, yöneticilerimizin eşleri, taraftarlarımız galiz küfürlere maruz kalmıştır. Oysaki Samsun'daki oynanan maçta Galatasaray kafilesini başımızın üstünde ağırladık. Bir tek küfür etmedik. Fakat o kadar küfür edilmesine karşın maçın hakemleri bir tek anons bile yaptırmadan maçı başlattılar. Yöneticilerimize tribünde yer ayrılmadı. Biz de kıvırmıyoruz ve Karadenizliliğin gereğini yerine getirerek, lafı sağa sola çevirmeden bütün yapılanları tüm Galatasaray camiasına mal ediyoduz".

  Hüseyin Tayıncı'nın Galatasaray Başkanı Adnan Polat'a çektiği faksta şu ifadeler yer aldı:

  NAMUSLU İNSANLAR

  Ne demiş İsmet Paşa: Bu ülkede namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalı. Bu namus meselesi her ne kadar göreceli bir kavram olsa da yatağından alırım” sözlerinin sarf edildiği ortamda bulunanların bu konuda ne kadar hassas olabileceklerini zatı âlinizin takdirlerine bırakıyorum. Böyle sözler konuşanlarla aynı çatı altında olmayı bırakın, aynı güneşten faydalanmayı bilmek bile camiamıza tiksinti veriyor. Bu NAMUSLU İNSANLAR! bu hafta oynadığımız Galatasaray Cafe Crown müsabakasının başından sonuna kadar taraftarımıza, Yönetim Kurulumuza, Başkanımıza ve hatta eşlerine bile galiz küfürler ederek Şeref Tribünü"nün ismini cilalamışladır.

  BİZ NASIL KARŞILADIK?

  Bu NAMUSLU İNSANLAR! ligin ilk haftasında oynadığımız müsabaka öncesinde Galatasaray Cafe Crown takımını ilimizde nasıl karşıladığımızı Sayın Mihriban Oğuz ve Sayın Müge Erdem" e sorsunlar. Bu NAMUSLU İNSANLAR! 3000 kişinin doldurduğu tribünlerden kaç kere küfür edildiğini Sayın Mihriban Oğuz ve Sayın Müge Erdem"e bir sorsular. Bu NAMUSLU İNSANLAR! maçtan bir gün önce saat kaçta misafir takıma idman saati verdiğimizi Sayın Mihriban Oğuz ve Sayın Müge Erdem"e bir sorsunlar. Bu NAMUSLU İNSANLAR! maç sonrası bir taşra kentinden nasıl uğurlandıklarını Sayın Mihriban Oğuz ve Sayın Müge Erdem"e bir sorsunlar. Bu NAMUSLU İNSANLAR! bir taşra kentinde Protokol Tribününde kaç kişilik yer istediklerini ve kaç yöneticinin bu maça geldiğini Sayın Mihriban Oğuz ve Sayın Müge Erdem"e bir sorsunlar.

  ONLAR NASIL DAVRANDI?

  Ki bu taşrada kurulan ve daha 3 aylık bir geçmişe sahip takımının bulunduğu Şehir, 2009 Bayanlar All-Star Organizasyonu" nu başarıyla gerçekleştirirken gelen herkesi büyük bir misafirperverlikle karşılamış ve tüm basketbol camiasından da övgü dolu sözler almıştır. Bu bizim için gayet normal bir durumdu aslında. Taşrada misafir başköşeye oturtulur, rahat etmesi için ev ahalisi seferber olur. Ama bize acı gelen bu düşüncede olanların çoktan İstanbul"u terk etmiş olduğuydu. Bu insanlar maçtan önce Türkiye Basketbol Ligi Yönetim Esasları Yönergesinin 13. Bölümündeki 94. Madde uyarınca Misafir Takım Yöneticileri için tahsis edilmesi gereken VIP Tribünündeki 10 kişilik yeri bile ayırmayarak bizleri yanıltmamışlardır. Deplasmanla ilgili zaten çekinceleri bulunmamaktadır. Ne gerek var ki, zaten 10 deplasman maçına 10 yönetici gitmiyor.

  ANONS YAPILMADI

  Maçta o kadar küfür edilmesine rağmen hakemin anons ettirmeden maçı başlatması acaba Galatasaray Cafe Crown"un daha önceki cezalarından sonra alabileceği cezanın bu kişiler tarafından düşünülmüş olması mıdır acaba? Ama bu hakemler taşraya geldiklerinde sahaya bir (1) tane bile kâğıttan uçak atıldığında füze atılmış muamelesi yaparak adeta kaplan kesiliyorlar. Ha, bir de “oyuncular sayı attığında anons yaparsanız ceza keserim” diyen saha komiserleri de olayın cabası. Kimlerle ve nelerle uğraşıyoruz yani.

  HAKEMLERE AĞIR ELEŞTRİ

  Sonra da “Hakemlerden adalet beklemenin sahra çölüne kar yağmasını beklemek kadar olası olduğunu” düşünmek yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. SBK aleyhine düdük çalarken “Gece Bekçisi” tonunda ve uzunluğunda çalınan düdükler Galatasaray Cafe Crown aleyhine çalınırken ise “Astım Krizi” tonunda ve kısalığında çalınması dikkatlerimizden kaçmadı. Bu yıl ilk defa TBBL" de maç yöneten bu hakemler çaldıkları standart dışı düdüklerle maç sonrası teskere almış asker sevinciyle sahadan ayrıldı. Bir de bu hakemlerden biri olası rakiplerimizden Tarsus Belediyespor"un menajerinin eşi olması bizi çok şey söylemek isteyip hiçbir şey söylememeye itiyor. Bu arada, bir de tavsiyede bulunalım. Erkekler Ligi müsabakası yöneten hakemler Bayanlar Ligi müsabakası yönettiğinde maça adapte olamıyor.

  GALATASARAY"A MAL EDİYORUZ

  Hani bir söz var: “Bu yapılan olayları x takım camiasının tümüne mal etmiyoruz. Kendini bilmez 3-5 taraftarın münferit olayıdır.” diye. Bu sözü söyleyenin asıl anlatmak istediği de tüm camiayı kötülemektir aslında. Biz de kıvırmıyoruz ve Karadenizliliğin gereğini de yerine getirerek lafı sağa sola çevirmiyoruz. Bu yapılanları tüm Galatasaray Camiasına mal ediyoruz.

  Saygılarımla

  Samsun Basket Kulübü Yönetim Kurulu Adına
  Başkan Hüseyin Tayıncı"

  BASKETBOL FEDERASYONU MHK"DEN AÇIKLAMA

  Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK), geçtiğimiz hafta Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi"nde (TBBL) oynanan Galatasaray-Samsun Basketbol maçı sırasındaki olaylar ve Samsun Basketbol Kulübü Başkanı Hüseyin Tayıncı"nın demeçlerine ilişkin basın açıklaması yayınladı.
  MHK basın açıklaması şu şekilde:
  "17 Ocak 2009 Cumartesi günü İstanbul"da oynanan Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi"ne ait Galatasaray–Samsun Basketbol müsabakası nedeniyle
  Samsun Basketbol Kulübü Sn. Başkanının yaptığı açıklamayı derin bir üzüntüyle karşılıyoruz. Bu müsabakada teknik komiser ve hakemlerimizin her iki takımın
  sporcuları ve kenar yönetimleriyle hiçbir tartışması olmamıştır. İstenmeyen durum, müsabakanın bitmesine 7 saniye kala tribündeki tartışma ve taraftar
  çatışmasıdır. Bu durumda teknik komiser ve hakemlerimiz kuralların gerektirdiği anonsu yaptırmışlar, olayların yatışmasından sonra son 7 saniyeyi tamamlayıp
  oyunu sona erdirmişlerdir.
  Herkesin gözü önünde yaşanan bu istenmeyen durumun sorumluları teknik komiser ve hakemler olmadığı halde Samsun Basketbol Kulübü Sn. Başkanı tarafından yapılan açıklamada yer alan bazı ifadeler fevkalade yakışıksız, bir o kadar haksız ve üzücüdür. Bütün kulüplerimize olduğu gibi Samsun Basketbol Kulübü"ne de saygı duymak istiyoruz. Kem söz sahibine aittir."

  MİLLİYET

  Diğer Haberler
 • Zirveden Metrise Azizli yıllar14 Temmuz 2011 Perşembe 07:15
 • Kulaçsız altın madalya aldı14 Temmuz 2011 Perşembe 07:14
 • Nouma: Tayfur düzgün bir adam, çok şaşkınım14 Temmuz 2011 Perşembe 07:02
 • Havutçu ve Adalı da tutuklandı14 Temmuz 2011 Perşembe 04:08
 • TFF teslimiyet içerisinde13 Temmuz 2011 Çarşamba 22:49
 • Çalımbay o iddiaları yalanladı13 Temmuz 2011 Çarşamba 18:38
 • Taraftarlar ayaklandı 13 Temmuz 2011 Çarşamba 17:10
 • G.Sarayda yeni formalar tanıtılacak13 Temmuz 2011 Çarşamba 17:4:
 • Aziz Yıldırımın avukatları harekete geçti... 13 Temmuz 2011 Çarşamba 16:55
 • Galatasaray: Kimseyi sırtından vurmuyoruz! 13 Temmuz 2011 Çarşamba 15:14
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim