Futbolseverlerin yüzde 98’i Süper Lig’i takip ediyor ve haftada en az bir maçı TV ve sosyal medyadan izliyor. ‘Türkiye Sosyal Medya Ligi’nde lider olan ve dünya çapında da zirveye oynayan Galatasaray, ‘etkileşim’de birinci. Capital Sports Media Genel Müdürü Aydil Erçoklu, “Kulüpler dijital dünyadaki bu potansiyeli gelire çevirmeli” dedi.

Shevchenko'ya Covid-19 engeli çıkınca Kuntz geldi! Yaşlı diye veto edilen isim... Shevchenko'ya Covid-19 engeli çıkınca Kuntz geldi! Yaşlı diye veto edilen isim...
Spor kulüplerine yeni gelir modelleri oluşturmayı hedefleyen Capital Sports Media (CSM), global ölçüm firmaları Deloitte, Horizm ve Kantar’ın verilerinden yola çıkarak, Türk taraftarların Süper Lig’e ilgisini ve sosyal medya kullanım oranını ortaya çıkardı. Buna göre Türkiye’de futbolseverlerin yüzde 98’i Süper Lig’i takip ediyor ve yüzde 90’ı maçları televizyondan ya da sosyal medyadan izliyor. CSM Genel Müdürü Aydil Erçoklu, İngiltere merkezli şirketlerinin 2 yıl önce Türkiye pazarına girmesinde, halkımızın sosyal medyaya gösterdiği olağanüstü ilgisinin büyük rol oynadığını söyledi.

Galatasaray, Barcelona ve Liverpool'u solladı

Sosyal medya etkileşiminde Galatasaray’ın etkinliğine dikkat çeken Erçoklu, “Barcelona, Liverpool ve Bayern Münih gibi kulüpler, Galatasaray’dan daha fazla takipçi sayılarına sahip. Ancak bu takımların sosyal medya etkileşim rakamlarının Galatasaray’ın gerisinde olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı. Dijital dünyanın tüm spor kulüpleri için müthiş bir gelir kaynağı olduğunu belirten Erçoklu, “Kulüplerimiz buradaki potansiyelin farkına varmalı ve bunu gelire dönüştürebilmeli” diye konuştu.