Galatasaray Spor Kulübü Başkan Adayı Dursun Özbek, Biz geçmişten ders aldık. Yaptığım başkanlık döneminde hatalarım oldu. Onlardan ders alarak geliyoruz. Siz de ’Galatasaraylı olarak geçmişte yaptığımız hatalardan ders aldık’ diyin" dedi. 

Galatasaray Spor Kulübü’nde 4-11 Haziranda yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olan Dursun Özbek, Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği’nin (1905 AGS) konuğu oldu. Programa 1905 AGS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Bayraktar ve davetliler katıldı.

Burada konuşan Özbek, yeni dönemde Galatasaray Kulübü’nün geleceği ile ilgili konuştu. Türk sporunun zor günlerden geçtiğini söyleyen Özbek, "Sadece spor camiasında değil, ekonomik olarak da bütün dünya büyük bir krizin içinden geçiyor. Son iki yıldır dünyayı saran pandemi krizi zaten yetmedi, bir de onun üzerine hemen yakamızda çıkan savaş bir kere daha olumsuz olarak bizleri etkiledi. Galatasaray da diğer spor kulüpleri gibi bundan nasibini aldı. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Onun için Galatasaray’ın ruhunda olan mücadele etme hırsı işte burada ortaya çıkıyor. Zorluklar ne olursa olsun biz bu zorluklara boyun eğmeyeceğiz. Galatasaray bu zorluklardan da geçmişte olduğu gibi başarıyla çıkmasını bilir" diye konuştu. 

"GALATASARAY’I EGOLARIN ÖNÜNE GEÇİRMELİYİZ"