• BIST 106.926
 • Altın 151,366
 • Dolar 3,6718
 • Euro 4,3291

  Fuhuşa bile yer buluyordu

  06.01.2009 15:00
  Polisin çökerttiği fuhuş çetesinin Emniyet Amiri Nihat Kuyubaşı sayesinde her işi kolaylıkla bitirdiği anlaşıldı.
  Fuhuşa bile yer buluyordu
  Fuhuşa bile yer buluyordu Fuhuşa bile yer buluyordu Fuhuşa bile yer buluyordu

  Nihat Müdür, fuhuşa bile yer buluyordu

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi"nin geçtiğimiz Ağustos ayında düzenlediği fuhuş operasyonu ile ilgili farklı detaylar ortaya çıktı.

  Polisin yaptığı fiziki ve teknik takiple Emniyet başta olmak üzere devletin diğer kurumları ile olan ilişkileri deşifre edilen fuhuş çetesinin İstanbul"da istediği her işi kolaylıkla bitirebildiği tespit edildi. Çetenin en büyük gücü de operasyon kapsamında gözaltına alınan Emniyet Müdürü Nihat Kuyubaşı ve Emniyet Amiri Şener Şen, Emniyet Amiri Dinçer Sapmaz"dan aldığı belirlendi.

  Bize bir şey olmaz!

  Her şey Fatih ve Eminönü"deki otellerde çıkar amaçlı fuhuş yaptıran çetenin liderlerinden Aziz Hakan Şenlik"in, Eminönü ve Fatih"te Emniyet Müdürü olarak çalışan Nihat Kuyubaşı ile tanışmasıyla başladı. Bu tanışıklık çetenin de önünü açtı. Hatta çetenin liderlerinden Aziz Hakan Şenlik, çete elemanlarına sık sık, “Arkamızda Nihat Müdür var, İstanbul"da artık bize bir şey olmaz” diyordu. Kuyubaşı, çetenin fuhuş yaptırdığı yabancı uyruklu pasaportsuz veya sorunlu kadınların uygulamalardan kolaylıkla geçmesini sağlıyor, kadınların fuhuş yapmalarına aracılık ediyor ve örgütün işlerini takip ediyordu.

  Evrak taşıyordu

  Bu ilişki böyle devam edip giderken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"a aynı anda bir ihbar mektubu yollandı ve polis, çeteyi yakın takibe aldı.Çete lideri Aziz Hakan Şenlik ile X şahıs arasında yapılan ve kaydedilen bir görüşmede, Emniyet Müdürü Nihat Kuyubaşı"nın fuhuş yapan yabancı uyruklu kadınların pasaportlarını bile taşıdığı ortaya çıktı.

  Çete liderine hastanede özel mahkeme


  FUHUŞ çetesinin ele başı olmakla suçlanan ve operasyondan haberi olduğu için kaçan Bülent Alıcı"nın kendisi için kurulan özel bir mahkemede kefaletle serbest kaldığı ortaya çıktı. Bülent Alıcı"nın ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi"nde kaldığı ortaya çıktı. Lenf kanseri tedavisi gören Alıcı"nın kaldığı odanın da ilginç bir özelliği var. Dahiliye Özel Servis 520 numaralı odanın kapısında ” Bu ada Bülent Alıcı"nın katkıları ile düzenlenmiştir“ yazısı bulunuyor. Daha önce yaptırdığı odada kalan Alıcı"nın avukatı durumu soruşturmayı yürüten Fatih Cumhuriyet Savcısı"na bildirdi. Savcı ve davanın bakıldığı mahkeme başkanı hastaneye geldi. Burada kurulan mahkeme ile Alıcı sağlık durumu da göz önüne alınarak 10 bin Lira kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Alıcı daha sonra kendi oteli olan Büyükçekmece Dedeman"a geçti.

  Sen de kap Siveta"yı gel...

  Aziz Hakan ŞENLİK: Bende valla NADYA, Ben REİNE"ya gidiyoruz, Kumburgaz"a SİNAN"ın oraya.

  X şahıs: ERHAN ın oraya mı gidiyorsunuz?

  Aziz Hakan Şenlik: KATARİNA, MARİNA, NADYA, Sende kap SİVETA yı gel...

  X Şahıs: Sivetanın oralara gelmesi biraz tehlikeli biliyor musun?

  Aziz Hakan Şenlik: NİHAT da (Emniyet Müdürü Nihat Kuyubaşı kastediliyor) Geliyor canım, yanımızda Nihat var, he bişey olmaz o varken.

  Aynı gün saat 22.32"de yine Aziz Hakan Şenlik ile X Şahıs arasında ikinci bir görüşme yapılıyor:

  X Şahıs; Yok Nihat Bey çıktı gelmedi.

  Aziz Hakan Şenlik: Arabayı aldı mı? Ben arıyorum şeyi ulaşamıyorum şimdi çıktık bu Kumburgaz tarafında şeyi Kumburgaz tarafında kontrol bunlar pasaportlarını almamışlar. Yanına Nihat Bey"e söylesene o da bu tarafa gelecek gelirken onları getirsin Katerina ile Marina nın pasaportunu.

  Fuhuş için yer de temin ediyordu

  Nihat Kuyubaşı"nın, çeteye fuhuşa yer temini noktasında da yardım ettiği tespit edildi.

  Formula 1 bileti satıyor

  Çete ile olan ilişkileri tespit edildikten sonra operasyon kapsamında gözaltına alınan Emniyet Müdürü Nihat Kuyubaşı"nın, Emniyet için ayrılan iki adet Gold Bilet"i tanesini 500 YTL"den çeteye satmak istediği de telefon dinlemelerine takıldı.

  Çetenin lideri olduğu belirtilen Bülent Alıcı ise , Emniyet içerisindeki bağlantılarıyla da dikkat çekiyor.

  Emniyet Müdür Yardımcısı Nihat Kuyubaşı başta olmak üzere Emniyet içinde birçok önemli isimle irtibatı olan Alıcı, geçtiğimiz Nisan ayında ünlü Şamata Bar"ın sahibi Mustafa Hakan Kuluberoğlu"nun Emniyet"e yaptığı bir şikayette yeniden devreye giriyor.

  VATAN

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim