Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 54 lira olarak açıklanan fındık fiyatları bölge çiftçisinin de yüzünü güldürdü. Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan "Son derece güzel. Herkes memnun. Bu yıl üretimde artış bekliyoruz" dedi.

Daha bir ay önce teslim almıştı… 20 milyonluk yatı herkes izlerken cayır cayır yandı! Daha bir ay önce teslim almıştı… 20 milyonluk yatı herkes izlerken cayır cayır yandı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Ordu'da fındık alım fiyatını açıkladı. Erdoğan “İktidara geldiğimizde alım fiyatı 1 doların altındaydı. Şimdi 3 doların üzerine çıkardık. 2022 alım sezonunda kabuklu fındığa, kilogram başına alan destekli olarak Levant ve Giresun kalite ortalamasını 54 lira olarak açıkladık. Küresel krize ve ülkemizin yaşadığı sıkıntılara rağmen üreticilerimize emeklerinin karşılığı olacak bir alım fiyatı vermek için tüm şartları zorladık. İnanıyorum ki sizler de kabul edeceksiniz. Bereketli olsun.” dedi.

Erdoğan'ın bu sezonun fındık fiyatını 54 lira olarak açıklaması bölgede de geniş yankı buldu.

CNN Türk yayınında konuşan Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan açıklanan rakamı "Son derece güzel" diye yorumladı.