SON dönemde sosyal medyada FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’in sağlığı ve örgütün bundan sonraki yapılanmasına ilişkin birçok spekülasyon dönüyor.

Bahçeli: HDP'ye bakanlık sözü veren kimlerdir? Zillet ittifakının başını çeken CHP bu ittifakın tam ortasında değil mi? Bahçeli: HDP'ye bakanlık sözü veren kimlerdir? Zillet ittifakının başını çeken CHP bu ittifakın tam ortasında değil mi?
Spekülasyonları bir tarafa bırakarak, gerçekte neler olduğunu, olası bazı durumlarda örgütün nasıl bir yol haritasına hazırlık yaptığını üst düzey kaynaklarımla konuştum. Edindiğim önemli bilgileri sizlerle paylaşacağım. Ancak  önce dünyanın sözde en büyük “demokrasi savunucusu” Amerika Birleşik Devletleri’nin hepimizin bildiği ancak bizzat bir Amerikalı yönetici tarafından dile getirdiği gerçeği hatırlatacağım.

DARBE PLANLAMA İTİRAFI

Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, CNN televizyonunda bir programda kendisini, “başka ülkelerde darbe planlamalarına yardımcı olmuş biri” olarak tanımladı. 15 Temmuz 2016’da Bolton, Beyaz Saray’da değildi. Ancak Bolton’ın bu sözleri; ABD yönetiminde üstelik Beyaz Saray’da her zaman başka ülkelerde darbe planlayan görevliler olduğunun kanıtıdır. Lütfen aşağıda güvenlik kaynaklarıyla yaptığım görüşmelerden ortaya çıkan analizi bu sözleri aklınızda tutarak okuyun...