• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Festival 29 Nisan'da başlıyor!

  02.04.2008 14:17
  Atça Beldesi’nde düzenlenen uluslar arası tarım çilek kültür ve sanat festivali bu yıl 29 Nisan-4 Mayıs 2008 tarihlerinde gerçekleştirileceği açıklandı.
  Festival 29 Nisanda başlıyor!
  Festival 29 Nisan'da başlıyor! Festival 29 Nisan'da başlıyor! Festival 29 Nisan'da başlıyor!

  Festival organizasyonu öncesinde açıklama yapan Atça Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, “Hepinizce malumdur ki, Atça en başta Kel Mehmet Efe'si ve imar planı ile tüm yurdumuzda tanınmaktadır. Görev yapan belediye başkanlarınca plana sadık kalınması sebebiyle de şehir planı yıllardır hiç bozulmadan beldemiz gelişmiş ve gelişmeye devam etmektedir. Her alanda ve her türlü gelişime açık olarak belediyemizin adını yurt dışında da duyurmak ve sosyal, kültürel ve ekonomik olarak da Atça'mızı canlandırmak amacıyla, ilk kez 2000 yılında düzenlediğimiz Atça Uluslararası Tarım, Çilek, Kültür ve Sanat Festivalimizin bu yıl sekizincisini gerçekleştiriyoruz. Yılın 365 günü ürün verebilen ve polikültür tarım yapılabilen bereketli bir bölgede yaşıyoruz. Atça, 25.000 dekar sulanabilen olmak üzere 32.000 dekar son derece verimli bir araziye sahiptir. Bu bereketli topraklarda hemen her türlü sebze ve meyve yetiştirilebilmektedir” dedi.
  Başkan Yıldırımkaya ayrıca, “Son yıllarda büyük ağırlık verilen çilek yetiştiriciliği konusunda ise üreticimiz kendini aşmış, Atça Çilekleri bir patent olarak tüm Türkiye'de adını duyurmuştur. İlk kez ulusal olarak yaptığımız festivalimizi, Atça'yı hem sosyo-kültürel ilişkilerde, hem de ekonomik kalkınmamıza katkı sağlamak amacıyla uluslararası platforma taşıdık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli ülkelerden gelen yabancı folklor ekiplerinin yanı sıra yöremiz folklor ekiplerinin de katıldığı, çeşitli yarışmalar ve havai fişek gösterileriyle birlikte ücretsiz halk konseri ile halkımızın çoştuğu, çocuklarımızın çeşitli eğlenceler, oyunlar, çocuk tiyatrosu, jonglör ve sihirbaz gibi gösterilerle eğlendiği, sergiler, alışveriş standları ve tarım - otomobil fuarlarıyla üreticimize ve halkımıza da hitap eden, kısaca bütün bir yıl durmadan çalışan Atça'nın ve Atçalı"nın stres atarak dinlendiği ve tüm misafirlerimizin gönlünce eğlendiği dolu dolu bir festival gerçekleştiriyoruz. Sadece çevre il, ilçe ve beldeleri değil, tüm Türkiye'mizi Atça'ya, Türkiye'nin Paris'in bekliyoruz” şeklinde konuştu.
  Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, festival tanımı için bir web sitesi hazırlandığını da sözlerine ekleyerek, meraklıların www.atcacilekfestivali.com adresinden tüm detaylara ulaşabileceklerini de ifade etti.

  Aydınpost Özel

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim