Fenerbahçe'de son dakika gelişmeler yaşanıyor. Aziz Yıldırım'dan sonra Ali Koç ile görüşen ve her konuda anlaşmaya varan Jose Mourinho, Fenerbahçe'de transfer çalışmalarına hemen el koydu. Dünyaca ünlü Portekizli teknik adam, Galatasaray'ın uzun süredir kadrosuna katmak istediği yıldız oyuncuyu Fenerbahçe'ye gelmeye ikna etti. Transferde Acun Ilıcalı'nın da büyük rol oynadığı belirtildi. İşte detaylar...

Aziz Yıldırım'dan sonra Ali Koç ile görüşen ve her konuda anlaşmaya varan Jose Mourinho, Fenerbahçe'de transfer çalışmalarına hemen el koydu.

Dünyaca ünlü Portekizli teknik adam, Galatasaray'ın uzun süredir kadrosuna katmak istediği yıldız oyuncuyu Fenerbahçe'ye gelmeye ikna etti.

Fenerbahçe'de bu sezon toplanan rekor puana (99) rağmen elde edilen ikinciliğin ardından yeni sezon için ilk hamle gerçekleşti ve İsmail Kartal'ın yerine göreve dünyaca ünlü Jose Mourinho getirildi.

Adam Buksa başladı, Wout Weghorst bitirdi Adam Buksa başladı, Wout Weghorst bitirdi

Sarı-Lacivertli yönetim adına Jose Mourinho ile görüşen Sportif Direktör Mario Branco, her sorunu aştı ve Portekizli hocayı 2 yıllık sözleşmeye ikna etmeyi başardı.

FRED VE DZEKO'YU ARADI

Jose Mourinho hem Ali Koç hem de Aziz Yıldırım kanadıyla görüşme yaparken, Fenerbahçe'nin iki tecrübeli oyuncusundan da bilgi aldığı ortaya çıktı.

Portekizli teknik adamın Fred ve Dzeko'yu arayarak bilgiler aldığı öğrenildi. Mourinho'nun son kararını vermeden önce Jorge Jesus ile de görüştüğü bildirildi.

Başarılı teknik direktörün 'evet' demesindeki en önemli detaylardan birinin de bu görüşmeler olduğu vurgulandı.

Fenerbahçe'nin maçlarını takip eden Jose Mourinho'nun, Branco ile yaptığı görüşmelerde 'Kimseyi satmayın. Takımdaki herkesi görmek istiyorum' ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Seçim çalışmalarını sürdüren ve üyelerle bir araya gelen Başkan Ali Koç'un da son günlerde "İrfan Can, Fred, Ferdi, Osayi... Birçok oyuncumuzu isteyen kulüpler var. Bu oyuncularımıza astronomik bir teklif gelmezse kalacaklar" demesi de Portekizli çalıştırıcının bu isteğini doğruladı.

İLK BOMBASI İLKAY GÜNDOĞAN OLDU

Jose Mourinho, Fenerbahçe'de transfer çalışmalarına da hemen el koydu. Fotospor'un haberine göre; Dünyaca ünlü Portekizli teknik adam, Galatasaray'ın uzun süredir kadrosuna katmak istediği İlkay Gündoğan'ı ikna etti.

İlkay'ın ikna sürecinde daha önce Fenerbahçe Voleybol Takımı kaptanlığı yapan kuzeni Naz Aydemir Akyol ile Acun Ilıcalı'nın da etkisi büyük oldu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yeni yönetiminde yer alacak olan Acun Ilıcalı, İlkay Gündoğan ile eşi Sara Arfaoui'yi daha önce İstanbul'daki evinde ağırlamıştı.

Fenerbahçe yönetimi Jose Mourinho'nun gelişinin ardından dünyaca ünlü birçok yıldız ismi de hedefine koydu.