Sarı lacivertliler bu sezon voleybolda ve basketbolda kazanabileceği 5 kupadan oldu. Futbolda 2005-06, 2009-10 ve 2011-12 sezonlarında şampiyonluğu son maçta kaçıran Kanarya, kupadaki Anadolu Efes hüsranının ardından son 1 ayda basketbol ve voleybolda 4 final kaybetti. Fenerbahçe, basketbolda Kadınlar Türkiye Kupası ve Euroleague, kadınlar voleybolda ise Kupa Voley ile Sultanlar Ligi’ni son maçta yitirdi.

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu VakıfBank Kadın Voleybol Takımı CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu
Misli.com Sultanlar Ligi final serisini 3-2 kaybedip şampiyonluktan olan F.Bahçe son dönemde yitirdiği finallerle dikkat çekiyor. Camiayı derinden etkileyen 2005-06 yılında Denizli’de son maçta kaybedilen şampiyonlukla başlayan sendrom, 2009- 10’da son maçta Trabzon’u yenemeyerek şampiyonluğun kaptırılmasıyla travmaya dönüşmüştü.

Kadıköy’de Sivas’ı yenemedi

Futbolda ağır darbelerden biri de 2011-12 sezonunda oynanan play-off maçında Galatasaray’la 0-0 berabere kalınarak son maçta yine şampiyonluğun yitirilmesiyle yaşanmıştı. Geçtiğimiz sezon Emre Belözoğlu ile seri yakalayan ve Beşiktaş’ın peş peşe puan kaybetmesiyle evinde Sivas karşısına final maçına çıkan Kanarya 2-1 yenilerek şampiyonluğu ezeli rakibine teslim etti. F.Bahçe, yine geçen yıl basketbolda şampiyonluk final serisinde Anadolu Efes’e üç maç yenilip şampiyonluğu kaybetmişti.