Fenerbahçe mutlak şampiyonluk parolasıyla Jorge Jesus yönetiminde yeni sezona hazırlanırken transfer planlarını mevcut oyuncuların ayrılmasıyla şekilleniyor. Kulüp tarihinin en büyük ikinci satışına hazırlanan sarı lacivertliler 11 milyon euroluk yükten de kurtuluyor. En büyük sorun ise sözleşmesinden bir türlü çıkılamayan golcü.

Bakan Kasapoğlu: 'Türkiye 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday' Bakan Kasapoğlu: 'Türkiye 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday'
Yeni sezona Jorge Jesus önderliğinde şampiyonluk parolasıyla giren Fenerbahçe'de son dönemdeki oyuncu satışlarıyla dikkat çekiyor.

Kim Min Jae transferi için Rennes ve Napoli kıyasıya bir yarış içine girerken İtalyanlar son noktayı koyma hazırlığında. Yarısı peşin, diğer yarısı gelecek sezon olmak üzere iki taksitte 20 milyon euro ödemeye kabul eden Napoli'nin dev transferi açıklaması bekleniyor.

Son 4 yılda Giuliano'yu 10.5, Josef de Soza'yı 12, Elif Elmas'ı 16, Vedat Muriqi'yi ise 17.5 milyon euroya satan Fenerbahçe, kulüp tarihinin en büyük bonservis gelirlerinden birini Kim Min Jae sayesinde cebine koyacak. Yine son dönemde Ozan Tufan, Allahyar, Jailson, Fernandao ve diğer isimlerden önemli bonservis gelirleri elde eden Fenerbahçe'nin kasasına giren rakam 100 milyon euroyu aşmış olacak.