Küçük ev kalıcı konut oldu Küçük ev kalıcı konut oldu

Amerika’da Federal Mevduat Sigorta Fonu (FDIC) iflas eden Silicon Valley Private Bank’ın satışı için teklifleri kabul edeceği tarihi 22 Mart’tan 24 Mart’a uzattığını duyurdu.

Kurum birden çok bankayı satın almak için yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. FDIC’den yapılan açıklamada, “Bankanın satışına birçok taraftan ciddi bir ilgi oluştu ve FDIC teklif verenlerin değeri en üst düzeye çıkarmak ve optimum bir sonuca ulaşmak için tüm seçenekleri keşfetmek için daha çok zamana ihtiyacı var.”

Silicon Valley Bank geçtiğimiz hafta devlet tahvillerinden oluşan varlıklarının satışında faiz oranlarının yükselmesinden dolayı 2 milyar 250 milyon dolarlık açığı kapatmayı başaramamış ve Cuma günü FDIC kuruma el koyduğunu açıklamıştı.

BANKALAR KURUMLAR İÇİN AYRI AYRI TEKLİF SUNABİLECEK

Kurum, süreci basitleştirmek ve potansiyel teklif sahipleri havuzunu genişletmek için tarafların Silicon Valley Bridge Bank NA ve Silikon Vadisi Özel Bankacılık iştiraki için ayrı teklifler sunmasına izin vereceğini söyledi. Sigortalı bankalar banka dışı ortakları olan bankalar SVB'nin tamamı için teklif sunabilecek mevduat ya da varlıklar için teklif verebilecekler.