Merhum sanatçı Fatma Girik’in yeğeni Fatma Ahu Turanlı ve kardeşi Müesser Girik’in avukatları Sabit Emekdar ve Eylem Pektaş, vasiyetnamenin iptaline ilişkin dava açan Günay Girik’in iddialarının asılsız olduğunu belirterek, “Bugüne kadar Fatma Ahu Turanlı’ya karşı atılan iftiralar ve yaşanan bu itibar suikastının de ayrıca yargıya taşınarak hesabının sorulacağının da bilinmesini istiyoruz” dediler. Avukatlar ayrıca Günay Girik için 3 ay uzaklaştırma kararı aldırdıklarını açıkladı.

HDP Diyarbakır il binası mühürlendi HDP Diyarbakır il binası mühürlendi
Geçen ocak ayında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Fatma Girik, mirasını yeğeni Ahu Turanlı ve kardeşi Müesser Girik’e bırakmıştı. Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, ablasının vasiyetnameyi hazırladığı dönemde akıl sağlığı ile ilgili şüpheler olduğunu ve vasiyetnameyi yeğeni Fatma Ahu Turanlı’nın baskısı ile hazırladığını savunarak vasiyetnamenin iptali için dava açtı.

“GERÇEKLİKTEN UZAK VE İFTİRA NİTELİĞİNDE AÇIKLAMALAR YAPILDI”

Konu ile ilgili yargı süreci devam ederken, merhum sanatçı Fatma Girik’in yeğeni Fatma Ahu Turanlı ve kardeşi Müesser Girik’in avukatları Sabit Emekdar ve Eylem Pektaş, Günay Girik’in iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. Avukat Sabit Emekdar, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: