Bağ-Kur ve SSK Emeklileri İçin Zam Farkı Ödeme Takvimi Açıklandı! Bağ-Kur ve SSK Emeklileri İçin Zam Farkı Ödeme Takvimi Açıklandı!
İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Ömer Salgın getirildi. Taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

"KENDİ DÜNYAMDA CİDDİ ÇALKANTILAR VARDI"

Sanık Ömer Salgın savunmasında, "Bursa'dayken 5 vakit namaz için camiye gidiyorum. Dinimi kitaplardan öğrendim. Camide kulağıma bazı şeyler çarpmaya başladı, kitaptakilerle imamların söylediği uyuşmuyordu. Kendi dünyamda bir tepki oluşmaya başladı. Camii değiştirmeye başladım, acaba burada bir sıkıntı mı var diye. Kendi içimde bir sıkıntı yaşamaya başladım. Dinimi öğrenmeye çalışırken büyük bir zaman harcadım. Bu sürecin sonuna doğru kendi mahallemdeki hocalarla tartışmaya başladım, küfürler çıkıyordu ağızlarından, sünnette hadiste olmayan şeyler söylüyorlardı. Bu beni ciddi sıkıntılara soktu. Kuran-ı baştan sona okudum, anladığımı düşünüyorum. Benim anladığım şu zamanda imamlar bizim dinimizde vasfedilen imamların görevini yapmıyorlar. Müslümanları dinlerinden çıkarıp başka bir dine yönlendirmeye çalışıyorlar sanki. Ben bunu kabul etmiyorum. O dönem kendi dünyamda ciddi çalkantılar vardı. Bursa'da aradığımı bulamadım, Bursa'dan çıktım İstanbul'a geldim, belki ferahlarım diye" dedi.