• BIST 108.153
 • Altın 154,025
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Fantasy'den otelcilik eğitimi

  28.01.2009 16:05
  Kuşadası-Selçuk arasındaki Pamucak oteller bölgesinde kurulu bulunan ve Türkiye’nin en yüksek yatak kapasiteli oteli olan Aqua Fantasy Aquapark Hotel & SPA, bölge halkı için düzenlediği Milli Eğitim bakanlığı onaylı otelcilik kurslarının ikincisini açıyor
  Fantasyden otelcilik eğitimi
  Fantasy'den otelcilik eğitimi Fantasy'den otelcilik eğitimi Fantasy'den otelcilik eğitimi

  Aqua Fantasy Aquapark Hotel & SPA ile Selçuk Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenecek kurslar, yabancı dil eğitimi, kat hizmetleri, servis ve bar alanlarında çalışma esaslarını kapsıyor. 3 ay sürecek kurs sonunda başarılı olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar.
  Aqua Fantasy"den yapılan açıklamada, kursla ilgili şu bilgilere yer verildi:
  “Turizm ve otelcilik sektöründe çalışan personele duyulan ihtiyaç, beraberinde kalifiye eleman sorununu da getirmiştir. 2008 Yaz döneminde Aqua Fantasy Aquapark Hotel & SPA, misafir memnuniyeti en üst sevide tutmayı hedeflemenin yanı sıra, bölge halkını da turizm konusunda eğitim götürmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle İzmir"in şirin ilçesi Selçuk"ta otelimiz tarafından Halk Eğitimi Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak, geçen yıl başlatılan meslek edindirme ve belgelendirme kurslarının ikincisi düzenlenecektir.Aqua Fantasy Aquapark Hotel & SPA ile Selçuk Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında yapılan protokol sonucunda, bölgede otelcilik mesleğine başlamak isteyen veya başlayıp da yeterli eğitimini alamamış kişilerin kursa katılımları amaçlanmıştır. Kursu başarıyla bitiren kursiyerlere, turizm sezonunda birçok turistik işletme tarafından talep olacağı gibi, önemli bir bölümü de Aqua Fantasy Aquapark Hotel & SPA"da istihdam edilecektir”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim