• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Faizsiz kredi isteyen şoförler

  26.11.2008 14:46
  Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Tuncal, KOBİ’lere ve üreten esnafa verilecek olan '0' faizli geri ödemeli kredi imkanından şoför ve taksici esnafının da yararlandırılması gerektiğini belirtti.
  Faizsiz kredi isteyen şoförler
  Faizsiz kredi isteyen şoförler Faizsiz kredi isteyen şoförler Faizsiz kredi isteyen şoförler

  Geçtiğimiz hafta içerisinde Hükümetin, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz nedeni ile KOBİ"lere ve üreten esnafa çeşitli dilimlerde '0' faizli geri ödemeli kredi verileceğini ve kredi almak isteyen üretici Esnaf yada KOBİ"lerin ilgili kurumlara müracaat ederek kredi alabileceklerini beyan yoluyla duyurduğunu hatırlatan Başkan Ali Tuncal, “Yine geçtiğimiz aylarda Hükümetimiz sadece üreten esnafa 25 bin YTL"ye kadar 18 ay vadeli ve '0' faizli kredi imkanı sağlamış idi. Ülkemizde sayısı 100 binleri geçen ve 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar kanununa tabi şoför ve nakliyeci esnafı bulunmaktadır ve şu anda çok büyük ekonomik sıkıntı ve dar boğazdadır. Sıkıntı ve ekonomik dar boğazdaki şoför esnafımıza hem geçtiğimiz aylardaki krediden, hem şimdi verilecek krediden faydalanamamaktadırlar. Esnafımızı ekonomik yönden rahatlatacak yönde hiçbir tedbir alınmamış ve hiçbir icraatta bulunulmamıştır” dedi.
  Federasyon olarak hem 2002 seçimlerden sonra, hem 2007 seçimlerinden sonra Hükümete sorunlarını içeren dosyaları teslim etmelerine rağmen hiçbir olumlu gelişme sağlayamadıklarını iddia eden Tuncal, “Oysa biz şoför esnafı insanların doğumundan ölümüne kadar yaşamının her safhasında hizmet veren, kendi sermayesi ile istihdamını oluşturan, devletine vergisini veren çalışkan dürüst insanlarız. Bağ-Kur primlerimizi ödeyemiyoruz. Hastanelerden faydalanamıyoruz. Bandrollerimizi yatıramıyoruz. Araçlarımızı fenni muayene yaptıramıyoruz. Araçlarımız yediemin depolarında haczedilmiş durumda. Bu dar boğaz ve sıkıntılardan çıkabilmemiz için çok acil sıcak paraya ihtiyacımız vardır. Özetle bizlerinde Esnaf sayılması ve bizlere de '0' faizli kredi verilmesi gerekmektedir. En fazla krediye bizim ihtiyacımız bulunmaktadır. Buradan ilgililere bu feryadımıza kulak vermelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim