Facebook, kuşkusuz hala dünyanın en büyük sosyal medya platformu konumunda. Her ne kadar çevremizde bu platformu kullanan kişilerin günden güne azaldığını görüyor olsak da, herkes doğruyu söylemiyor olabilir. Çünkü verilere baktığımız zaman, dünya genelinde hala 2,5 milyardan fazla kişinin bu platformu aktif olarak kullanmaya devam ettiği anlaşılıyor.

Öte yandan dün sabah saatlerinde yaşanan bir olaysa, daha önce hiç rastlanılmayan türden bir hatayı görmemizi sağladı. Dün sabah saat 10 sularında Facebook hesaplarına giren kullanıcılar, takip ettikleri ünlü isimlerin anlamsız paylaşımları yaptıklarını gördüler. Bu durumun sebebi ise, sistemden kaynaklanan bir hata nedeniyle bazı kullanıcıların ünlü isimler yerine onların hesaplarından paylaşım yapabilmeleriydi.

Bu durumu fark eden bir grup kullanıcı, Facebook’da yeni bir akım başlatarak ünlü kullanıcıların hesaplarından hindi sandviçi fotoğrafı paylaştı ve bu hatadan faydalanabilen herkesin de bu paylaşımı sürdürmesini istedi. Gerçekten de Facebook bu akım yüzünden kısa bir süre içerisinde hindi sandviçi görselleriyle doldu taştı.

Facebook, kendisine yağan hata bildirimleri sayesinde bu durumun farkına vardı ve kısa sürede olaya müdahale ederek sorunu çözdü. Sosyal medya devi tarafından yapılan açıklamada, hatanın sebebinin sistem üzerinde yapılan bir ayarlamadan kaynaklandığı ve bunun hızlıca düzeltildiği belirtilirken, ünlü sosyal medya devi yaşanan olumsuzluklardan dolayı kullanıcılarından özür diledi.