EYT düzenlemesinden yararlanan 2 milyon 250 bin kişi arasında ünlü isimler de bulunuyor. Bu isimlerden emekliliğe hak kazanan en genç isim Demet Şener oldu. Ünlü isimlerden hangileri EYT'den faydalandı? İşte EYT’li ünlüler...

Eski manken ve oyuncu Demet Şener, çok genç yaşlardan itibaren podyumlarda boy gösteriyor. Şener, EYT'li ünlüler arasına katıldı.

Çalışma hayatına tekstil fabrikasında işçi olarak başlayan ve çok küçük yaşlardan beri çalışan  Ebru Gündeş, EYT'den yararlanan ünlülerimizin arasına katıldı.

Ekranların karizmatik yüzü Kenan İmirzalıoğlu, EYT düzenlemesinden yararlanarak emekliliğe hak kazandı.

Kariyerine 1996 yılında başlayan ünlü komedyen Tolga Çevik, EYT’den yararlanan en güçlü ünlülerden biri oldu.

 Cem Yılmaz, EYT'li ünlüler arasındaki yerini aldı.

Pop müziğinin en çılgın en marjinal kadın sanatçılarından Hande Yener,  çok genç yaşlarından itibaren çalışma hayatına tezgahtarlık yaparak giren isimlerden. Sanatçı henüz 50 yaşında EYT'ye hak kazanan ünlüler arasında yerini aldı.

Eski manken ve pop şarkıcı Demet Akalın, çok genç yaşlarında podyumlarda boy gösteren güzellerden. Akalın da 50 yaşında EYT'ye hak kazanan ünlüler kervanına katıldı.

Tiyatronun, sinemanın ,dizilerin en sevilen yüzlerinden biri ünlü ve başarılı oyuncu Binnur Kaya, 1996 yılından beri ekranlarda yer alıyor. O da EYT'ye hak kazanan ünlüler kervanına katıldı.

Pop müziğin sevilen ismi mega star Tarkan da  EYT düzenlemesinden yararlanarak emekliliğe hak kazandı.

Ekranların aranan yüzü elini attığı her projede aynı zamanda başarıya imza atan, 26 yıldır sanat dünyasında olan sanatçı Halit Ergenç de EYT’li ünlülerden oldu.

Sosyal yardım kampanyalarıyla milyonların sevgisini kazanan Haluk Levent, EYT yasasından faydalandı.

EYT'den yararlanacak ünlü şarkıcı, Teoman emekli hayatı yaşadığı konusunda şunları söylemişti: “Günlük hayatımı aksatmamaya çalışıyorum. Boş oturmayı, arkadaşlarımla görüşmeyi ve spor yapmayı çok seviyorum.”

Son olarak Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi ile ekranlara gelen Oktay Kaynarca, EYT'ye hak kazanan ünlülerimizden.