AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda duyurulan evlilik kredisinde detaylar belli olmaya başladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 ay geri ödemesi 48 ay vadeli evlilik kredisi vereceklerini duyurdu. İşte evlilik kredisine ilişkin detaylar...

BEYANNAMEDE İLK AYRINTILAR AÇIKLANDI

Evlilik kredisiyle ilgili ayrıntılara AK Parti Seçim Beyannamesi’nde yer verildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Emeklilerin promosyon şikayeti arttı Emeklilerin promosyon şikayeti arttı

"Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.
Bu üç unsurlu programın Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi ile uyumunu gözetecek, programlar arasındaki dengeyi, çalışma hayatında yer almayı caydırmayacak bir seviyede kuracağız.
Sosyal destek programlarımız ekonomik ve sosyal yan etkileri de dikkate alınarak gözden geçirilecek, aile bütünlüğünü koruyucu ve geliştirici vasfı güçlendirilecektir. Sosyal yardımlardan yararlanma koşullarını standardize edeceğiz. 

Annelere olduğu gibi babaların da esnek çalışma imkanlarını genişleteceğiz. Kadın ve erkeğin evlilik bağıyla kurulan aileyi her türlü zararlı eğilimden koruyucu tedbirler alacağız"